Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Škoda Kodiaq GT: České SUV-kupé naživo

Čínska stránka publikovala fotografie, ktoré ukazujú druhý karosársky variant medveďa bez kamufláže. Uvádza aj technické údaje.
4 29 príspevkov 17.07.2018 / Marek Pokrývka

Svoju súčasnú ofenzívu na segment SUV spustila Mladá Boleslav v roku 2016 predstavením typu Kodiaq. Sedemmiestne vozidlo sa odvtedy udomácnilo aj na našich cestách, pričom automobilka z neho predstavila viacero verzií. Aktuálne pripravuje Škoda uvedenie ďalšej. Chystá jeho dynamickejšie štylizovanú verziu, ktorej základným poznávacím znamením bude klesajúca strecha.

Zatiaľ nie je jasné, či Kodiaq GT uvidíme aj v Európe 4 fotografií v galérii Zatiaľ nie je jasné, či Kodiaq GT uvidíme aj v Európe Zdroj: autohome.com.cn

O vyhotovení nesúcom podľa prvých správ prívlastok Coupé sme pôvodne počuli vlani na jar. Postupne o ňom presiakli na povrch viaceré informácie, vrátane údajného označenia GT. Teraz ho môžeme potvrdiť. Na internete sa totiž objavili fotografie, ktoré ukazujú české SUV-kupé naživo bez akejkoľvek kamufláže. Ako prvá ich publikovala čínska stránka Autohome.

Ako môžeme vidieť, druhý karosársky variant medveďa siahne po radikálne sklonenom zadnom okne s veľkým strešným spojlerom. Samotná strecha sa ale zásadnejšie znižuje až za C-stĺpikom. Vozidlo teda nemá takú siluetu ako BMW X6 či Mercedes-Benz GLE Coupé, pôsobí trochu konvenčnejšie. Ťažiť z toho bude priestor pre hlavu vzadu sediacich pasažierov.

Čínska stránka ukazuje novinku z viacerých uhlov 4 fotografií v galérii Čínska stránka ukazuje novinku z viacerých uhlov Zdroj: autohome.com.cn

Okrem inak tvarovaného skeletu disponuje novinka aj prepracovanými nárazníkmi. Ten predný obsahuje tmavú obrubu masky chladiča, vzadu sa objavili dve okrúhle výfukové koncovky a odrazka cez celú šírku komponentu. Viditeľné sú označenia s veľkým nápisom Škoda na piatych dverách. Modifikované sú tiež zadné svetlá, na predných blatníkoch pribudol extra štítok.

Test Kodiaq Scout: S výzorom zálesáka

Mohutné české SUV sme si vyskúšali v terénne štylizovanej verzii Scout s množstvom vybavenia a špičkovým naftovým dvojlitrom.

Čínsky web uvádza aj technické údaje. Podľa jeho informácii má Kodiaq GT zachovaný rázvor 2 791 mm, pričom stojí na pôdoryse 4 634 x 1 883 milimetrov. Oproti originálu je teda kratší. Strecha je vo výške 1 649 mm, čo je len o 24 dielikov menej. Pod kapotou sa má objaviť dvojlitrový turbomotor. Dostupný vraj bude v naladení na 137 kW (186 k) alebo 162 kW (220 k), doplniť ho má štandardne sedemstupňová dvojspojková prevodovka a pohon všetkých kolies. Tieto verzie budú čoskoro dostupné v najľudnatejšej krajine sveta. Zatiaľ nie je vôbec isté, či Škoda prinesie svoje SUV-kupé časom aj na európske brehy.

Focus Media

Video
Najnovšie články
V Rakúsku bolo zaregistrovaných vyše päť miliónov áut

Jedinou potešujúcou správou v súčasnom vývoji cien palív je asi fakt, že stále tankujeme lacnejšie než pred rokom. Všetko však naznačuje tomu, že to dlho...

Benzín a nafta: Všetky faktory tlačia ceny nahor

Hannover je z hľadiska počtu obyvateľov podobne veľký ako Bratislava a rovnako ako ostatné nemecké mestá stavil na elektrickú mobilitu. Už čoskoro bude...

Hannover bude mať najviac verejných nabíjacích staníc

Na budúcoročnom ženevskom autosalóne spoznáme druhé moderné vydanie hatchbacku, zo začiatku ráta spoločnosť s ročnou kapacitou 80-tisíc kusov.

Fiat 500: Nástupca bude čisto elektrický

Spomedzi piatich vozidiel hodnotených v ostatnom čase dostal päť hviezdičiek opäť iba elektromobil, čistotou výfukových plynov však zaujal Mercedes-Benz triedy...

Green NCAP: Diesel si sčasti napráva meno

Slovenský Volkswagen má kadoročne dvojtýždňovú celozávodnú dovolenku, keď sa na dva týždne zastavia výrobné linky. Tento rok sa začína už dnes.

Slovenský Volkswagen začína celozávodnú dovolenku

Nemecký elektrický hatchback bude mať digitálny prístrojový panel rozdelený na tri segmenty a netradičný ovládač prevodovky.

Volkswagen ID.3: Prvý pohľad do interiéru
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×