Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Audi e-tron: Ďalšie detaily a fotky interiéru

Nemecké elektrické SUV bude prvým sériovým automobilom, ktorý nahradí spätné zrkadlá kamerami a interiérovými displejmi.
31 1 príspevok 06.07.2018 / Marek Pokrývka

Koncom augusta odhalia štyri kruhy dôležitý produkt. Na bruselskej pôde stiahnu plachtu zo svojho prvého elektrického SUV, ktoré bude podľa všetkého niesť jednoduché označenie e-tron. Na jeho príchod nás Audi dlhodobo pripravuje. Niekoľko mesiacov dozadu vydalo prvé oficiálne zábery prototypu, teraz k nim pridalo množstvo ďalších. Okrem toho ukázalo aj fotky interiéru.

Audi e-tron bude mať svetovú premiéru 30. augusta 31 fotografií v galérii Audi e-tron bude mať svetovú premiéru 30. augusta Zdroj: Audi

Nová galéria ukazuje vozidlo na rôznych miestach Európy a zachytáva ho aj pri nabíjaní. Ide o exemplár s rovnakou čierno-bielo-oranžovou kamuflážou ako predtým. Na viacerých fotkách však môžeme vidieť odlišný dizajn kolies a pozornému oku neunikne ani ďalší zásadný detail. Spätné zrkadlá nahradili kamery. Nemecký elektromobil má byť prvým sériovým automobilom, ktorý siahne po tomto riešení. Malo by to prospieť aerodynamickým vlastnostiam i súvisiacej akustike.

Obraz z elektronických očí bude Audi premietať na 7-palcové OLED displeje, ktoré sú súčasťou obloženia dverí. Môžeme to vidieť na fotografiách kabíny s povedomou architektúrou a trojicou veľkých obrazoviek. Digitálnemu prístrojovému panelu sekunduje infotainment, pomocou dotyku sa ovláda tiež klimatizácia. Doposiaľ nepoužitý dizajn dostalo ovládanie prevodovky.

Sedempalcové obrazovky sú súčasťou obloženia dverí 31 fotografií v galérii Sedempalcové obrazovky sú súčasťou obloženia dverí Zdroj: Audi

Popri zverejnení fotografii prezradilo Audi aj ďalšie oficiálne detaily. Prezradilo napríklad, že v príplatkovom vybavení elektromobilu sa objaví ozvučenie Bang & Olufsen so 16 reproduktormi a výkonom 705 wattov. Taktiež vyzdvihuje priestrannosť interiéru. Vozidlo má rázvor 2 928 milimetrov a v rámci svojej kategórie má poskytovať piatim pasažierom nevídane veľa miesta.

Elektrické SUV Audi sa blíži do finále

Nemecký elektromobil nebude mať také ostré tvary ako štúdia, tvarovo je vozidlo hotové. Jeho odhalenie je naplánované na 30. augusta.

Ingolstadt sa už v minulosti chválil tým, že e-tron koeficientom aerodynamického odporu s hodnotou 0,28 výrazne prekonáva súperov. Poznáme tiež maximálny dojazd. Kým pri premiére konceptu sa spomínalo 500 kilometrov, aktuálne hovorí Audi o štyroch stovkách. Ide však o údaj podľa normy WLTP. Naplnenie batérie má zabrať iba pol hodiny, no treba na to nabíjačku s výkonom 150 kW. Viac podrobností sa dozvieme v ďalších týždňoch. Kampaň týkajúca sa prvého elektrického SUV Audi bude pokračovať až do debutu 30. augusta, sériové kusy majú byť na cestách začiatkom budúceho roka.


Najnovšie články
Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?

Najdostupnejší model je vybavený obdobnou technikou ako o stupeň vyšší exemplár, zrýchlenie na stovku je vecou 4,9 sekundy.

Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×