Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Taycan: Aj elektromobil bude mať dušu

VIDEO
V novom spote nás Zuffenhausen presviedča, že prelomovému elektrickému vozidlu nebude chýbať dôležitý aspekt vlastný všetkým autám tejto značky.
1 15.06.2018 / Marek Pokrývka

Porsche urobí onedlho krok, za ktorí ho mnohí konzervatívni fanúšikovia nepochybne už vopred preklínajú. Nemecká automobilka uvedie svoj prvý elektromobil. Pred niekoľkými dňami prezradila, že sériový sedan vychádzajúci z konceptu Mission E predstaveného v roku 2015 sa bude volať Taycan. Teraz vozidlo naznačuje prostredníctvom upútavky.

Porsche Taycan bude mať evidentne mohutné blatníky

V deväťdesiatich sekundách hovorí Zuffenhausen o zásadnom aspekte, ktorý majú podľa neho všetky produkty tejto značky. Myslí tím dušu. Firma zároveň presviedča, že výnimkou nebude ani chystané elektrické vozidlo. Emócie má okrem iného vyvolávať aj vďaka výkonu vyše 440 kW (takmer 600 k) a schopnosti zrýchliť z pokoja na 100 km/h za menej než 3,5 sekundy.

Porsche pokrstilo svoj prvý elektromobil

Okrem mena spečatil Zuffenhausen výkon presahujúci 440 kW, dojazd vyše 500 kilometrov či doplnenie energie na 100 km v priebehu 4 minút.

Taycan naznačuje vo videu krivky svojej karosérie, nič detailné však neukazuje. Akurát potvrdzuje vernosť tvarom pôvodného konceptu. Elektromobil bude mať dynamicky štylizovanú štvordverovú karosériu, nápadne vystupujúce blatníky a kompletné LED osvetlenie. Na záberoch môžeme po prvýkrát vidieť digitálnu prístrojovú dosku. Všetko nasvedčuje tomu, že Porsche bude ukazovať z prelomového modelu postupne ďalšie detaily.


Video
Najnovšie články
Kia predstaví v Ženeve elektrickú štúdiu

Podľa expertov je budúcnosť mobility v zdieľaní namiesto vlastníctva. Do tejto budúcnosti sa spoločnými silami rozhodli investovať Daimler a BMW.

Daimler a BMW spoja sily v car sharingu

Okrem vlastných podpisov a 22-palcový kolies vybavil tuner bodykit SUV početnými dielcami, ktoré podčiarkujú dynamický štýl.

Range Rover Velar s kabátom Overfinch

Dynamicky štylizovaný variant bude nepochybne dostupný len so silnejšími motormi, ponuku rozšíri aj naftový mikrohybrid.

Hyundai Tucson: Na obzore je verzia N Line

Liftback nadväzuje na štúdiu 308 R Hybrid, rovnováha síl sa však preklopila v prospech elektriny. Zrýchlenie na stovku je vecou 4,3 sekundy.

Peugeot 508 napína svoje hybridné svaly

Terénne vozidlo sa má vyrábať v Nitre. Jeho interiér ponúkne oproti originálu viac luxusu i lepšie vybavenie, no nebudú v ňom chýbať ani robustné plasty.

Land Rover Defender: Aký bude zvnútra?

Hoci téma amerických ciel na európske a ázijské vozidlá momentálne nie je v popredí, stále predstavujú reálnu hrozbu. Hrozbu, ktorá by mohla stáť Volkswagen...

Americké clá môžu stáť Volkswagen miliardy
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×