Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Cullinan sa opäť prevádza mimo asfaltu

VIDEO
Na čerstvých záberoch zdoláva luxusný obor popri piesočných dunách aj zasnežené kopce, debut sa odohrá už čoskoro.
1 02.05.2018 / Marek Pokrývka

Rolls-Royce onedlho predstaví svoje prvé SUV, ktoré pomenuje Cullinan po najväčšom objavenom diamante histórie. O vozidle pravidelne informuje už dlhé mesiace. Nedávno automobilka zverejnila video zachytávajúce maskovaný prototyp na dubajskej púšti, teraz prináša ďalší spot. Na ňom sa okrem asfaltu vozidlo opäť predvádza aj mimo neho.

Rolls-Royce Cullinan bude prvou štvorkolkou anglickej značky

Popri veľkých piesočných dunách zdoláva na čerstvých záberoch luxusný obor aj zasnežené kopce, na ktorých naznačuje schopnosť jazdiť dverami napred. Vidieť môžeme tiež jazdu po kamennej cestičke. Dynamickým videom sa snaží Goodwood dokázať, že ich pripravovaný produkt bude skutočne možné vziať aj do drsnejších podmienok než sú štrkom vysypané príjazdy k luxusným vilám.

Rolls-Royce Cullinan sa piesku nezľakne

Spot ukazuje státisícový koč v doposiaľ nevídanom svetle: skúšala sa odolnosť voči horúcej klíme, ale najmä schopnosti pohonu.

Už vopred je jasné, že Cullinan bude stáť na rovnakom hliníkovom základe ako Phantom. Pravdepodobne od neho prevezme aj pohonnú jednotku. Zásadným rozdielom má byť prítomnosť pohonu oboch náprav, pre značku Rolls-Royce pôjde o prvotinu. Na konkrétne detaily asi nebudeme dlho čakať. Debut najluxusnejšieho SUV sveta sa odohrá už čoskoro, dátumom premiéry má byť 10. máj.


Najnovšie články
Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?

Najdostupnejší model je vybavený obdobnou technikou ako o stupeň vyšší exemplár, zrýchlenie na stovku je vecou 4,9 sekundy.

Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×