Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Zlodeji v akcii: High-tech krádež zachytila kamera

TOP VIDEO
Zlodejom áut už v dnešnej dobe ani náhodou nestačí niekoľko mechanických nástrojov. Aj tento fach prechádza digitalizáciou. Je ohromujúce, že auto stojace pred domom dokážu dlhoprstí potiahnuť doslova za pár desiatok sekúnd.
4 príspevky 29.11.2017 / Filip Kadlečík

Najnovšie technológie v automobiloch vodičom v mnohom uľahčujú život, tešiť sa z nich ale môžu napríklad aj zlodeji. Mnohí už prešli na high-tech štýl práce a sú vybavení technológiami, ktoré koniec-koncov ani nemusia byť drahé. Takýmto dlhoprstým potom nerobí problém odcudziť Mercedes-Benz triedy C priamo spred domu majiteľa. Nevadilo im pritom zjavne ani to, že ich celý čas nakrúcala bezpečnostná kamera.

Ukradnúť auto? Zlodeji to zvládnu za 6 sekúnd!

Bezkľúčové systémy sú komfortné a mnohí motoristi si ich nevedia vynachváliť. Ich slabinou je však slabá odolnosť. Zlodejom stačí pár sekúnd a vybavenie za pár eur.

Kriminálnici na krádež použili dva zosilňovače signálu vychádzajúce z kľúča ukrytého v bezpečí domova. Ani steny či kamerový systém im však nezabránili vo vykonaní svojej práce. Rýchlosť, akou vám v dnešnej dobe vedia odcudziť drahé auto, je ohromujúca a zároveň strašidelná. Ukradnuté C-čko sa zatiaľ nenašlo a polícia upozorňuje majiteľov vozidiel s keyless systémom, aby si dávali väčší pozor na to, kde nechajú položený kľúč od auta. O podobných prípadoch sme detailne informovali len nedávno.


Video
Najnovšie články
Test L200 Black Edition: Dostupné prekvapenie

PRVÁ JAZDA Najprv sme to brali len ako príchod najvýkonnejšej verzie, ale po prvých jazdách je jasné, že HR-V Sport je celkom iné auto.

Honda HR-V Sport: Nečakane odlišné SUV

Na júnovom autosalóne v Šen-čene bude mať premiéru štúdia, z ktorej sa časom stane sériové vozidlo. Detaily o ňom zatiaľ nepoznáme.

Škoda Vision GT: Česi chystajú ďalšie SUV

Odvážne štylizovaná štúdia má krídlové dvere a head-up displej pokrývajúci celú šírku čelného skla, pohon je čisto elektrický.

Kia HabaNiro: Predzvesť novej generácie?

Dobrých nápadov nikdy nie je dosť. Už 7. - 9. júna sa uskutoční motoristická akcia s tými najlepšími cieľmi - pomáhať tam, kde je to potrebné.

RALLY RADOSTI: 30 športiakov prejde SR, pomôžu dobrej veci

Do svojho kompaktného SUV prestali Japonci montovať diesel, nedávno dali zbohom aj dvojlitrovému benzínu. Aká je jediná v súčasnosti dostupná verzia?

Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×