Bugatti Veyron.

Zaujímavosti Známe automobily inšpirované pick-upom Tesla: Bude z Cybertrucku dizajnová ikona?

Foto: LeasingOptions

5.5. 17:49 Grafici pretvorili niekoľko ťažko zameniteľných modelov do netradičnej formy, v ktorej hrajú hlavnú úlohu hranaté línie.

Vlaňajšie odhalenie modelu Tesla Cybertruck malo slušný mediálny ohlas. Výnimočné parametre vozidla pritom nehrali prvé husle, pozornosť vzbudila skôr nepodarená prezentácia nerozbitného skla. Najväčšiu diskusiu ale vyvolal vzhľad. Jednoduché hranaté línie boli označené za výsmech dizajnu, no našli si aj nemálo fanúšikov.

Už pomerne krátko po premiére prototypu sa objavili prvé fotografie a videá replík, ktoré sa snažili napodobniť jeho klinovitý profil. Teraz sa internet vyplavil ďalšie materiály na túto tému. Na stránke LeasingOptions sa objavili vizualizácie zachytávajúce známe automobily, ich krivky sú však upravené a inšpirované práve pick-upom Tesla.

Netradičnú formu dostalo niekoľko ťažko zameniteľných modelov, grafici do nej pretvorili Bugatti Veyron, Jaguar F-Type, MINI Cooper, Range Rover Evoque a Volkswagen Beetle. Výsledné vizualizácie pôsobia úsmevne. A hoci ide len o výstrelok, úžitkový kalifornský elektromobil evidentne zanechal v mnohých ľuďoch stopu. Bude z Cybertrucku dizajnová ikona? Vylúčiť to nemožno, v budúcnosti si môžu jeho minimalistický prístup osvojiť aj iní výrobcovia. Má totiž viacero výhod. Napríklad vyššiu odolnosť, ale tiež lacnejšiu výrobu či prípadnú opravu. To môže zavážiť nielen pri pick-upoch.

Video

Diskusia