Odhaduje sa, že Rafael Nadal má hodnotu takmer 300 miliónov eur. Nie je to okázalý chlap, ale má istý rozmar, o ktorom mnohí z nás, smrteľníkov, nemôžu nič iné, len snívať. Má jachtu v hodnote troch miliónov eur, ale jeho najväčšou slabosťou sú hodinky. Pre Nadala je tradíciou si po každej súťaži kúpiť hodinky, po Australian Open si kúpil kúsok, ktorý stojí 187 000 eur.

Jeho verným priateľom na štyroch kolesách sa stala automobilka Kia. Nadalov vzťah s kórejskou značkou sa datuje od roku 2004. Začínal ako ambasádor značky v Španielsku, ale marketingoví manažéri Kia si čoskoro uvedomili, že jeho sláva prekročila hranice a v roku 2006 ho vymenovali za svetového veľvyslanca. Práve podpísali novú zmluvu, ktorá predlžuje viazanosť do roku 2025.

Za celý ten čas bolo tenistu vidieť, ako šoféruje ich najnovšie modely. Nadal mal v garáži Kia Pro Cee'd 1.6 CRDi s výkonom 128 koní, Sportage vo výbave GT s červeným lakom, a aj Stinger v červenej farbe, o ktorom navyše povedal, že je to jedno z jeho obľúbených áut. Miulý rok sa rozhodol urobiť krok smerom k elektromobilite a uvoľnil miesto v garáži pre svoj prvý elektromobil. 

Kia EV6

Kia EV6.
Zdroj: Kia

Zvolený model nebol nič iné ako Kia EV6 v povrchovej úprave GT-Line, ktorá bola navyše podľa priania prispôsobená tenistovi. Nadal si pre svoj elektromobil zvolil najexkluzívnejší lak z palety - metalickú sivú s názvom Steel Matte Grey. Má ďalšie detaily, ako napríklad siluetu hlavy býka vyšitú na opierkach hlavy predných sedadiel. Ide o 4,68 metra dlhý elektrický crossover vyvinutý na novej platforme E-GMP skupiny Hyundai-Kia.