Koleso bude rotovať, logo automobilky na kryte náboja však bude stále v jednej pozícii

Zaujímavosti Novinka VW: Nečakaná vychytávka z Bentley

Foto: Volkswagen

15.7. 16:00 Milovníci automobilov značky Volkswagen by si mali nachystať približne 100 eur. Nemecký gigant do ponuky uvádza novinku, ktorá je vystrihnutá zo sveta superluxusných automobilov.

Rolls-Royce je v automobilovom svete synonymom pre luxus. Viaceré vychytávky noblesnej automobilky z Británie sa však postupom času dostávajú aj do bežných automobilov. Teraz sa majitelia niektorých VW môžu tešiť na špeciálne krytky, ktoré logo automobilky vždy držia v dokonalej polohe. Nerotuje totiž spolu s diskami kolies, stále zotrváva v základnej pozícii.

Koleso bude rotovať, logo automobilky na kryte náboja však bude stále v jednej pozícii
Koleso bude rotovať, logo automobilky na kryte náboja však bude stále v jednej pozícii
Zdroj: Volkswagen

Automobily ako Phantom či Ghost síce tieto krytky preslávili najviac, pravdou však je, že v ponuke ich už dlhšie má aj Bentley, ktoré patrí pod krídla Volkswagenu. Tento fakt určite uľahčil prienik zaujímavej vychytávky do masovej sériovej produkcie. Ako to už ale býva, aj táto novinka má svoj háčik.

Špeciálne kryty náboja kolies nateraz nebudú dostupné pre modely Up!, Polo, Lupo, T-Cross, Phaeton a Touareg. Kompatibilné vozidlá spoznáte podľa toho, že ich krytky nesú označenie 5G0601171XQI. Dobrou správou je, že sa by sa mali dať namontovať aj spätne na staršie Volkswageny.

V Nemecku nesie táto vychytávka cenovku 99,90 eur. Podľa našich informácií by sa v blízkej budúcnosti mala predávať aj na Slovensku, ceny ani termín dostupnosti však zatiaľ nepoznáme. Bezmála stovka za takúto drobnosť nie je málo, vieme si však predstaviť, že nadšenci značky si ju doprajú s radosťou. Takéto riešenie dnes fabricky neponúka pravdepodobne žiadny iný mainstreamový výrobca, pôjde teda o relatívne dostupný spôsob, ktorým sa budete vedieť odlíšiť.

Zdroj: Filip Kadlečík
Diskusia  ()

Video

Diskusia