Prenájom príjazdových ciest sa ukázal ako lukratívny biznis pre mnohých vlastníkov nehnuteľností po celom Spojenom kráľovstve. Britská webová stránka YourParkingSpace umožňuje majiteľom domov prenajať svoje prístupové cesty a prázdne miesta vodičom, ktorí potrebujú niekde zaparkovať svoje vozidlá.

Ilustračná foto.
Zdroj: YourParkingSpace

Údaje zverejnené spoločnosťou odhaľujú, že minulý rok boli prostredníctvom ich stránky prenajaté prístupy v hodnote 26 miliónov £, čo je veľký skok z 21 miliónov £ (25 miliónov eur) v roku 2020. Najviac cez aplikáciu zarábajú tí, ktorí žijú v Londýne. Majitelia domov v celom britskom hlavnom meste zarobili v minulom roku až 11,56 milióna £ (13,9 miliónov eur), čím Londýn predstihol Manchester o 1,47 milióna £ (1,77 milióna eur).

„Majitelia domov v celej krajine využívajú finančné výhody prenájmu svojich prázdnych príjazdových ciest vodičom, ktorí hľadajú parkovacie miesto,“ uviedol vo vyhlásení generálny riaditeľ YourParkingSpace Harrison Woods. „Najmä priestory v blízkosti rušných bodov, ako sú letiská, železničné stanice a kancelárske priestory, môžu byť serióznym zdrojom peňazí pre tých, ktorí chcú riešiť pasívny príjem. S návratom pracovníkov do kancelárií a návratom ľudí do krčiem a reštaurácií očakávame, že dopyt po parkovaní sa v roku znova 2022 zvýši."