Jeep Willys

Zaujímavosti Vojnový Jeep Steva McQueena budú dražiť

Foto: Silverstone Auctions

21.10. 2018 13:00 Mnohé predmety vrátane automobilov môžu byť vďaka svojim predošlým majiteľom o niečo hodnotnejšie. Je to tak aj v prípade tohto malého off-roadu.

Veteráni z obdobia druhej svetovej vojny dochovaní v dobrom stave sú dnes vzácnym tovarom. Skvelým presúvadlom do všetkých podmienok bol napríklad Jeep Willys, ktorý kedysi používali vojaci USA. Jedno takéto vozidlo mal vo svojej zbierke aj slávny herec Steve McQueen. Bol jeho druhým majiteľom, nakoľko svoj kus odkúpil priamo od americkej armády.

Vzácny exemplár prvého auta značky Jeep je aj po dekádach v skvelej kondícií
Vzácny exemplár prvého auta značky Jeep je aj po dekádach v skvelej kondícií
Zdroj: Silverstone Auctions

Odvtedy vystriedal vojnový Willys vyrobený v roku 1945 ďalších dvoch vlastníkov, pričom ten súčasný ho získal na aukcii v Las Vegas v roku 1984. V tom čase za neho zaplatil len 6 000 dolárov. Ako dôkaz, že v minulosti patril filmovej hviezde, slúži aj kovová plaketa o pravosti jeho pôvodu. Nechýbajú ani všetky dôležité dokumenty či kompletná servisná história vrátane renovácie.

Armádny off-road si však čoskoro bude hľadať nový domov. Na výstave veteránov, ktorá sa bude konať 10. a 11. novembra v britskom Birminghame ho ponúkne na predaj aukčný dom Silverstone Auctions. Očakávaná predajná suma sa pohybuje v rozmedzí 90 až 113-tisíc eur.

Zdroj: Redakcia AUTO BILD

Video

Diskusia