WA 19 archív Frankfurt - Na archívnej snímke z 23. augusta 2017 tehlička zlata, ktorú predstavuje nemecká centrálna banka vo svojej centrále vo Frankfurte. Cena zlata na začiatku nového týždňa v pondelok 6. apríla 2020 vzrástla a smeruje už k 1700 USD (1575,39 eura) za uncu (31,1 gramu).

Zaujímavosti Vodička zle odbočila v kradnutom aute, kvôli tomu jej polícia našla 30 g marihuany a 2 kg zlata

Foto: Arne Dedert

30.5. 14:00 Máte deň blbec? Len ťažko sa dá očakávať, že je až taký zlý, ako mala táto šoférka. Kvôli banálnej chybe kriminálničku dolapila polícia.

Na severe USA sa minulý týždeň policajtom prihodil bizarný prípad, ktorý obletel svet. 43-ročná Američanka sa popri kanadskej hranici, v štáte Michigan, premávala v kradnutom vozidle so zaujímavým kontrabandom. Vo vozidle mala 30 g marihuany a 2 kg zlata, ich pôvod nevedela vysvetliť. Polícia cenu tohto nákladu odhadla približne na 120 000 eur.

Nebyť jednej malej chyby, zrak spravodlivosti by na kriminálničku pravdepodobne nedopadol. Stalo sa však to, že vodička zle odbočila a nechtiac sa vydala na most Blue Water, ktorý ju doviedol do Kanady. Tam pravdepodobne spanikárila a chcela sa vrátiť späť na územie USA. Akosi však zabudla na to, že sa bude musieť podrobiť colnej kontrole.

Príslušníci colnice dokázali rýchlo stotožniť vozidlo a zistili, že je kradnuté. To samozrejme zaujalo ich pozornosť a tak sa na neho pozreli lepšie. Čo v ňom našli, to už viete. Šoférka bola zadržaná, zatiaľ však nie je známe, aký trest ju očakáva. Policajti si však na jej adresu neodpustili jednu vtipnú poznámku: "Ak sa stratíte v kradnutom aute plnom drog a zlata, uistite sa, že aspoň máte zapnutú navigáciu.".

Video

Diskusia