Vin Diesel za volantom svojej novej beštie

Zaujímavosti Nečakaný dar: Vin Diesel má auto ako Peter Sagan

Foto: Vin Diesel/Instagram

24.7. 13:15 Vin Diesel a Peter Sagan majú podobné automobily. Akčný hrdina teraz darom dostal špeciálny Dodge Charger Tantrum, ktorý výkonom prekonáva aj cyklistovu beštiu.

Peťovi Saganovi aktuálne Slovensko fandí na Tour de France, kde sa na sto percent koncentruje na cyklistiku. Úspešný športovec je známy svojou zábavnou povahou a kus výnimočnosti prejavil aj pri výbere automobilu. Pred tromi rokmi siahol po špeciálne upravenom modeli Dodge Charger R/T, ktorý poháňa gigantický vidlicový osemvalec so zdvihovým objemom 9,4 litra. Maximálny výkon benzínového monštra sa pohybuje na úrovni 735 kW (1000 k).

Dodge Charger 1970 Tantrum budí rešpekt už len svojim zjavom, karbónovými časťami karosérie či mohutnými ráfikmi od firmy HRE
Dodge Charger 1970 Tantrum budí rešpekt už len svojim zjavom, karbónovými časťami karosérie či mohutnými ráfikmi od firmy HRE
Zdroj: Motor Authority

Dnes sa už podobným kúskom vo svojej garáži môže pochváliť aj Vin Diesel. Jeho Charger s prívlastkom Tantrum je však ešte extrémnejším strojom. Nedávno americký herec oslávil 52. narodeniny a jeho hereckí kolegovia zo ságy Rýchlo a Zbesilo mu venovali dychberúci dar, 1 650-koňový muscle car.

Dodge Charger 1970 Tantrum má pod kapotou 9,0-litrový benzínový V8 od firmy Mercury Racing a dosahuje neuveriteľný výkon na úrovni 1 213 kW (1 650 k). Tento agregát sa bežne používa v lodiach, tu však silu prostredníctvom šesťstupňovej manuálnej prevodovky Tremec posiela na zadné kolesá americkej klasiky. Špeciálne tu je i na mieru robené štvorprvkové zavesenie zadnej nápravy, ktoré má pomáhať agilite monštra.

Charger 1970 Tantrum vznikol v roku 2015 pri príležitosti tuningovej show SEMA, v roku 2018 bol na predaj. Zjavne ho kúpili hereckí kolegovia Vina Diesela, aby mu týmto kúskom spravili radosť. To sa im aj podarilo, svedčia o tom videá na jeho instagramovom účte.


Pozrite si šialené auto Vina Diesela do detailov


Vkus reálneho Vina Diesela teda zjavne nie je až natoľko odlišný od najznámejšej postavy, ktorú stvárnil - Dominica Toretta. Ten je už dlhé roky známy najmä tým, že obľubuje americké svalnaté autá. Práve Dodge Charger je pritom jeho obľúbeným vozidlom. Voľba narodeninového darčeka pre Vina preto určite nebola ťažká.

Zdroj: Filip Kadlečík

Video

Diskusia