ikona

Zaujímavosti Vraj sa Tesly kradnú ťažko? Zlodeji sú proti

Foto: Youtube

27.10. 2018 12:00 Krádeže automobilov sa za posledné roky zmenili. Dnes už dlhoprstým zjavne stačí jeden tablet a do auta sa dostanú bez problémov. Platí to dokonca i o Tesle, ktorá má povesť neobľúbeného automobilu zlodejov.

O automobiloch značky Tesla sa hovorí, že proti zlodejom sú relatívne dobre zabezpečné. Dlhoprstých má najviac odrádzať fakt, že ich vďaka sledovaciemu zariadeniu firma dokáže kedykoľvek lokalizovať. Dvojica kriminálnikov však len pomocou tabletu dokázala americký elektromobil ukradnúť v priebehu sekúnd. Zdržal ich len jeden “nepodstatný” detail.

Zlodeji si neuvedomili, že elektrické auto bude v noci s veľkou pravdepodobnosťou na nabíjačke a netušili, ako ju majú uvoľniť. Aj tento problém sa im však po chvíli podarilo prekonať a na aute ušli do neznáma. Majiteľom nepomôže ani sledovací systém automobilky, ktorí dvojica údajne deaktivovala. Zabezpečenie áut voči zlodejom je dnes, zdá sa, na mizivej úrovni. Veď si pozrite, ako v Bratislave podobným spôsobom dvojica zlodejov odcudzila nový Kodiaq za bieleho dňa.

Zdroj: Filip Kadlečík
Diskusia  ()

Video

Diskusia