BMW dostáva na Reddite na frak

Zdroj: Shutterstock

Na čele je používateľ Redditu, ktorý sa úprimne priznáva k vlastníctvu dvoch najžalostnejších áut v ich automobilovej histórii. Prvým je sedan Ford Tempo V6 z roku 1994, ktorý trápila nešťastná kombinácia pomalého zrýchľovania pripomínajúceho štvorvalec a spotreby paliva podobnej osemvalcu. Aby toho nebolo málo, spomína aj na svoje pokusy s Ascentom Touring od Subaru, ktorý počas 19 mesiacov strávil 19 nocí v servise, čo je dôkazom jeho nespoľahlivosti.

V centre pozornosti však nie sú len objektívne automobilové katastrofy, ale aj osobné skúsenosti, vďaka ktorým sa niektoré autá javia ako najhoršia voľba. Svojimi príbehmi o nešťastí sa tu zdôverili napríklad nadšenci BMW. Jeden z majiteľov modelu M3 z roku 2015 opisuje svoju jazdu ako zmiešaný zážitok - vzrušujúci zážitok z jazdy, ktorý bol zmiernený neustálymi problémami so spoľahlivosťou.

Používateľ Tushhh opakuje tento názor a vyhlasuje M3 z roku 2015 za najlepšie a najhoršie auto, aké kedy vlastnil. Radosť z jazdy je nepopierateľná, ale neustála potreba opráv odčerpala z jeho peňaženky 5 000 dolárov len za štyri mesiace vďaka chybným komponentom, ako je denné svietenie na strane spolujazdca, ventil PCV a medzichladič. Napriek nákladným opravám by do toho išli znova kvôli čistej radosti z jazdy v BMW M3.

Ale tým sa ohováranie BMW nekončí. Ďalší používateľ Redditu sa podelil o svoju strastiplnú skúsenosť s BMW M5 E60, iteráciou V10, ktorá šokujúco potrebovala nový motor už po 60 000 km. Model E66 760Li zhltol úspory jedného majiteľa a počas jeho šesťmesačného vlastníctva nikdy nefungoval bez problémov. Ďalší používateľ, tszelgia, prezrádza, že jeho BMW X5M ho stálo 12 000 USD na opravách počas jediného roka, čo ho prinútilo rozlúčiť sa s ním.