U nás sa predáva ako Dacia Logan, na brazílskom trhu však klienti tento model poznajú pod značkou Renault. V juhoamerickej ponuke stojí aj typ Sandero, ktorý sa navyše môže pochváliť i variantom vyladeným divíziou Renault Sport. Obľúbený hatchback dokonca v Latinskej Amerike nedávno prešiel zaujímavým faceliftom.

Renault Logan R.S. vychádza kompletne z ostrého hatchbacku Sandero
Zdroj: FlatOuters

Hothatch, zdá sa, mnohým fanúšikom automobilov Renault, resp. Dacia, nestačí a v realite by radi videli i ostrý Logan. Ich želania teraz naplnila súkromná tuningová firma FlatOut Brasil, ktorá pod kapotu Logana nasťahovala agregát zo Sandera R.S., atmosférický štvorvalec so zdvihovým objemom dva litre.

Šestnásťventilový dvojliter disponuje výkonom 110 kW (150 k) a podľa informácií RNews.cz je spojený so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Zo Sandera R.S. sa sem mal dostať i podvozok, bodykit či sedačky. Šprint na stovku by autu mohol trvať niečo málo cez osem sekúnd, maximálne cestovné tempo sa vyšplhá na 200 km/h.

Renault Logan R.S. v tejto podobe na svete aktuálne pravdepodobne nemá žiadnu dvojičku, ide teda o absolútny unikát. U nás by ste sa však na podobný ostrý variant Dacie tešili márne. Prísne emisné limity automobilke orientovanej na nízke výrobné náklady strpčujú život, stavba podobného vozidla by mohla byť neúnosné drahá.

Zdroj: Filip Kadlečík