ikona

Zaujímavosti Lamborghini Huracán s nosičom na lyže?

Foto: Jon Olsson

28.1. 2017 13:00 Švéda Jona Olssona poznajú fanúšikovia rýchlych áut a obrovského výkonu najmä vďaka netradične upraveným Lamborghini. Teraz sa snaží predať svoj Huracán s boxom na lyže.

Jon Olsson je profesionálny švédsky lyžiar, ktorý sa však preslávil aj mimo zjazdovky. Okrem iného mu k tomu pomohlo jeho netradičné Lamborghini. Aby totiž so sebou mohol nosiť obľúbené lyže neustále, prirobil na taliansky superšport obrovský strešný nosič. Okrem toho auto odel do extravagantného polepu a dal mu výrazné disky kolies s kontrastnými červenými prvkami.

Huracán nie je Olssonovým prvým Lamborghini, v minulosti už podobne upravil napríklad aj Murciélago SV
Huracán nie je Olssonovým prvým Lamborghini, v minulosti už podobne upravil napríklad aj Murciélago SV
Zdroj: Jon Olsson

Pod netradičnou kamuflážou si znalec určite všimne aj niekoľko karosárskych zmien vrátane nového bodykitu z uhlíkových vlákien. Neostalo však len pri dizajne, Olssonov Huracán zo svojho 5,2-litrového vidlicového desaťvalca vyžmýka maximálny výkon na úrovni 597 kW (812 k). Netradičné monštrum vám na priloženom videu ukáže sám lyžiar.

Celá táto paráda Jona podľa vlastných slov stála takmer 350 000 eur, auto s nájazdom 3 800 kilometrov však na sociálnej sieti ponúka za 250 000 eur. Dôvodom má byť fakt, že freerider potrebuje štvormiestne vozidlo. Cena je lákavá, už stačí len vyriešiť dopravu. Superšport je totiž momentálne odstavený v Monaku.

Zdroj: Filip Kadlečík
Diskusia  ()

Video

Diskusia