Volkswagen Golf Country (1990 - 1991)

Jedným z exotických modelov VW, ktorých cena v poslednom čase raketovo rastie, je Volkswagen Golf Country. Osobný automobil s imidžom SUV predbehlo svoju dobu o dekády, na trhu bolo dávno predtým, než sme vôbec tušili o moderných crossoveroch.

Volskwagen Golf Country.
Zdroj: Auto Bild

 Pri Golfe Country sa pôvodne uvažovalo o názve Montana a s ním debutovala aj prvotná štúdia tohto vozidla. Hneď po jej odhalení sa u predajcov začali objavovať objednávky na reálne vozidlo, VW sa teda pustil do vývoja sériovej verzie.

Za necelé dva roky VW postavil predchodcu dnešných kompaktných crossoverov s pohonom všetkých kolies Syncro, štvoricou dverí či svetlou výškou zväčšenou o 120 mm. Na odolnosti mu pridávali ochranné prvky na podvozku, ale aj pevný rám v prednej časti. Imidž zasa dotváralo vonku umiestnené rezervné koleso.

Volskwagen Golf Country.
Zdroj: Auto Bild

V roku 1990 Auto Bild písal, že Country možno prišlo príliš skoro, no dnes už špeciálny Golf má kultový status. Vzniklo iba 7 735 kusov a ceny exemplárov v dobrom stave za ostatné roky rastú do výšin. Pod 10 000 eur už udržiavaný Golf Country dávno nekúpite. Priemerné ceny sú aktuálne na úrovni 12 400 eur, v roku 2015 sa pritom pohybovali tesne pod hranicou 8 000 eur.