Zrejme neexistuje iný model, ktorý by lepšie chrakterizoval japonskú automobilku ako model Corolla. Predalo sa ich vyše 40 miliónov kusov a ľudom slúži dodnes.

Na 50. výročie oslovila automobilka úpravcu Jeremyho Lookofského, aby z obyčajnej Toyoty Corolly vytvoril unikátny Custom. Podarilo sa. Namiesto štvordverového sedanu sa môžete dívať na pekné dvojdverové kupé s atraktívnou dvojitou centrálnou koncovkou výfuku. Vnútri samozrejme nechýba ani špičková audiosústava JBL a atraktívne športové škrupinové sedadlá Sparco takisto v kontrastnej červeno-čiernej farbe.

Lakovanie je dvojfarebné šedo-bordové, pričom táto farba sa objavila aj na krycom plaste predných svetlometov. Štandardný motor bol napodovaný turbodúchadlom, ktorého klietka bola nalakovaná tiež červenou farbou. Maximálny výkon motora však výrobca nezverejnil. Predpokládame, že je to poriadna porcia, napokon úpravou prešli aj samotné brzdy, čo je vidieť ba fotografii kolesa. Ako binus vám pridávame aj fotografie prvej vyrobenej Toyoty Corolly.

Zdroj: majo bóna