Unimog bol zvolený za víťaza v kategórii špeciálnych vozidiel už 18-ty krát po sebe s podielom 43,9 % hlasov. V kategórii cestovných vozidiel čitatelia hlasovaním rozhodli, že prvé miesto bude patriť Mercedes-Benz Zetros. Dr. Ralf Forcher, vedúci Mercedes-Benz Special Trucks, má radosť za všetkých svojich kolegov: "Toto ocenenie nás robí obzvlášť hrdými a je hnacou silou do budúcnosti."

Terénny Unimog má portálové nápravy a rám odolný voči skrúteniu. V kombinácii s pripojiteľným pohonom všetkých kolies, pozdĺžnou uzávierkou a uzávierkou diferenciálu na oboch nápravách zaisťuje potrebnú trakciu a kontrolu aj v náročnom teréne. Okrem toho je možné tlak v pneumatikách upravovať počas jazdy prostredníctvom prednastavených režimov „Cesta“, „Terén“ a „Piesok“ stlačením tlačidla.

Prechody cez rieku sú možné aj vďaka schopnosti brodiť sa až do hĺbky 1,2 metra. S prípustnou celkovou hmotnosťou 7,49 až 14,5 tony je Unimog vhodný ako nosné vozidlo pre početné nadstavby, ktoré ho predurčujú na spoľahlivé pracovné využitie, ako terénny obytný automobil alebo ako expedičné vozidlo.

Zetros sa zúčastnil v čitateľskej ankete v prevedení ako luxusný obytný automobil. Štandardne sa vodič a pasažieri môžu spoľahnúť na stály pohon všetkých kolies a uzávierky diferenciálov všetkých náprav. V kombinácii s veľkým uhlom nájazdu a výkonnou dvojstupňovou rozdeľovacou prevodovkou umožňuje robustné vozidlo pohyb takmer v akomkoľvek teréne.

Poloha sedenia za prednou nápravou zaisťuje relatívne pohodlnú jazdu aj v extrémnom teréne v lese, púšti alebo horách. S obytným vozidlom Zetros sa jednotliví cestujúci dostanú bez obchádzky na miesta, ktoré sú inak dostupné len pre pár ľudí.