Konkrétne ide o motorový čln vyrábaný spoločnosťou Tecnomar, no pod záštitou Lamborghini. Veľmi drahá loď s výkonom 2 983 kW je vybavená dvoma motormi V12, ktoré ale nespaľujú 98 -oktánový benzín: spaľujú naftu. S dvoma motormi MAN V12 dosiahne motorová jachta rýchlosť 60 uzlov a je tým pádom najrýchlejšou z flotily Tecnomar, ktorá uspokojí požiadavky zberateľa aj milovníkov života na mori.

Lamborghini 63 Tecnomar.
Zdroj: Tecnomar

Materiál z uhlíkových vlákien, typický pre superšportové autá Lamborghini, zaraďuje túto motorovú jachtu do kategórie ultraľahkých lodí s dĺžkou 19,2 metra a hmotnosťou iba 24 ton. Esteticky je inšpirovaná modelom Lamborghini Sián FKP 37, ale táto inšpirácia presahuje jednoduché detaily. Celý dizajn Tecnomaru pre Lamborghini 63 bol vytvorený tak, aby napodobňoval línie superšportu s obmedzenou produkciou. Napríklad zadný difúzor na zadnej časti lode, jeho farebná schéma, denné diódy LED alebo charakteristické hrany.

Lamborghini 63 Tecnomar.
Zdroj: Tecnomar

Jachta je vybavená pevnou strechou, ktorá chráni pilota pred živlami, a jej dizajn, podobne ako kokpit, bol inšpirovaný interiérom Siánu. Prístrojové vybavenie jachty je digitálne - má rovnakú grafiku a animácie ako auto - a volant aj dve športové sedadlá z uhlíkových vlákien sú odvodené od tých zo superšportu. Tóny lode sú tmavé, zvýraznené žltou farbou a v mnohých oblastiach podsvietené. Necháme vás, aby ste si sami ocenili vzhľad interiéru, ktorý je jedinečný. 

Táto jachta pôsobí viac ako Bentley ako Lamborghini, pretože je ťažká, no súčasne impozantná, silná a veľmi rýchla. Na vode je schopná dosiahnuť rýchlosť 60 uzlov, čo zodpovedá 111 km/h. Na takmer 20 metrov dlhý čln je to veľmi vysoká rýchlosť. Pri cestovnej rýchlosti 75 km/h na pokojných vodách má Tecnomar pre Lamborghini 63 odhadovaný dojazd 389 km. Jeho cena je 3,1 milióna eur. Cena je prakticky rovnaká ako cena Lamborghini Sián, ktorou je inšpirovaná.