Rozmýšľať nad tým, prečo je všetko drahšie, asi ani netreba, dôvodov je hneď niekoľko. Mnoho modelov z rôznych automobiliek upustilo od verzie s pohonom všetkých štyroch kolies, pretože majú vyššie emisie a sú drahšie na výrobu. My sme sa preto za vás pozreli na cenníky automobiliek a zostavili zoznam vozidiel, ktoré sú aktuálne najdostupnejšie.

Fiat Panda Cross 4x4 (0,9 Twin Air 85 k, 6-stupňový manuál)

13 500 €

Fiat Panda Cross 4x4.
Zdroj: Fiat

Vďaka výbornému pruženiu je jazda aj po nekvalitných cestách fantasticky pohodlná. Výbornou „vychytávkou" je u Fiatu tradičný City režim posilňovača riadenia. Pokiaľ je zapnutý, volant ide radikálne ľahšie a jazda po meste a parkovanie je tak príjemnejšie. Motoru nemožno uprieť, že má dostatočný výkon a krútiaci moment.

Panda s týmto motorom je priam žihadlo, aj keď to možno podľa času akcelerácie z 0 na 100 nie je vidno. Verte mi, snáď posledné, čo Panda 0,9 TwinAir je, je pomalé auto. Minimálne na pocit.

Charizmatické autíčko s charakteristickým a svižným motorom stojí ale minimálne za vyskúšanie. Pokiaľ sa vám dvojvalec nepozdáva, stále máte na výber klasický štvorvalcový motor.