ikona

Zaujímavosti TopCar: Rusi chcú obliecť G63 do karbónu

Foto: TopCar

3.2. 9:00 Ako ukazujú vizualizácie, Géčko dostane agresívnejší bodykit z uhlíkových vlákien i prečalúnený interiér. Motor firma nespomína.

Ikonický off-road označený trojcípou hviezdou už dávno nie je oslavovaný len pre svoje schopnosti mimo cesty, dnes si trieda G získava zákazníkov aj silnými motormi, luxusnou kabínou či nezameniteľným hranatým vzhľadom. Zodpovedá tomu aj štýl jej úprav. Čerstvým príkladom je počin spoločnosti TopCar, ktorá je asi najznámejším tunerom sídliacim v Moskve.

Moskovská firma stavila najmä na karbónové dielce bodykitu
Moskovská firma stavila najmä na karbónové dielce bodykitu
Zdroj: TopCar

Rusi plánujú upraviť špičkový model G63 a svoju víziu zhmotnili do veľmi reálne pôsobiacich vizualizácií. Nečakajte žiadne balónové pneumatiky či zväčšenú svetlú výšku. Namiesto terénneho talentu sa Rusi rozhodli dať Mercedesu športovejší vzhľad a preto ho chcú obliecť do karbónu. Z tohto materiálu má vzniknúť kompletný bodykit s výraznými tvarmi.

Uhlíkové vlákna majú tvoriť nielen ostro štylizované nadstavce nárazníkov, ale tiež lemy blatníkov, prahy či centrálnu líniu v bočnej časti. To isté platí pre zdvihnutú kapotu s žiabrami po bokoch. Z karbónu pozostáva aj strešná nadstavba s prídavným osvetlením či malé krídlo vzadu, rovnako ako kryt náhradného kolesa. Ten nesie logo ruskej firmy v podobe žraloka.

Karoséria nebude jediným bodom záujmu, TopCar postaví Géčko na vlastné disky kolies. Okrem toho použije hranaté výfukové koncovky. Zatiaľ sme sa nedozvedeli, či sú na programe dňa aj úpravy štvorlitrového biturbo osemvalca. No tuner určite neobíde interiér. Ten chce prečalúniť, pričom prím má hrať koža imitujúca štruktúru uhlíkových vlákien. O cenách sa nehovorí.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia