Kôň ako záchranca: Svojimzadkom zakryl celú prednú časť vozidla, ktoré prekročilo rýchlosť.

Zaujímavosti Aj toto namerali? TOP fotky z radarov polície

Foto: TZ.de

2.2. 10:09 Policajné radary nepatria k obľúbeným prístrojom vodičov, niekedy však vedia pobaviť. Technike mužov zákona nemusí vyjsť každý záber podľa predstáv, niekedy sa na ňom vyskytnú poriadne prakvapivé veci.

Pocit, keď na vodiča blysne rýchlostná kamera polície, nemá rád asi nikto. Človek si často, najmä na neznámych cestách či v zahraničí, ani nemusí byť vedomý priestupku - skrytý stacionárny radar či pojazdna hliadka však na to nehľadí. Fotku v hodnote desiatok eur vám pošle aj na vzdialenosť stoviek či tisícov kilometrov.

Kôň ako záchranca: Svojimzadkom zakryl celú prednú časť vozidla, ktoré prekročilo rýchlosť.
Kôň ako záchranca: Svojimzadkom zakryl celú prednú časť vozidla, ktoré prekročilo rýchlosť.
Zdroj: TZ.de

V mnohých prípadoch sa síce radaru podarí zachytiť priestupkov, vďaka zhode náhod či iným nepredvídateľným okolnostiam však dôkazový materiál nemusí vypáliť úplne tak, ako by si muži zákona priali. Svedčí o tom aj niekoľko kurióznych fotografií z policajných kamier, ktoré pred pár dňami zverejnila nemecká Spolková polícia.

Množstvo dôkazových materiálov, ktoré kamery citlivé na rýchlosť denne generujú, so sebou logicky prináša i niekoľko prekvapení. Ukazovanie hanlivých giest policajtom je zjavne stále v móde, to však zďaleka nie je to najzaujímavejšie, čo policajné radary oblysli.


TOP fotky nemeckých radarov v galérii


Na dôkazových snímkach ku prekročeniu rýchlosti sa v Nemecku vyskytuje napríklad konský povoz, dvojica pobavených cyklistov, kone, vták, ale aj hasiči. Jednou z najkurióznejších snímok je pes sediaci za volantom auta. Ako je to možné? Nikto netuší. Kompletnú sériu fotografií nájdete v našej galérii.

Zdroj: Filip Kadlečík

Video

Diskusia