Keď už máme tú pandémiu a cestovanie po svete sa zdá ako utópia, pozrite sa na rebríček najhorších miest pre vodičov. Treba si uvedomiť, že tento článok nemá byť urážlivý ani poburujúci. Má iba upozorniť na to, že dnešný svet sa mení na temné miesto, kde chýba smiech. Tieto riadky vám teda odporúčam prebehnúť s úsmevom na tvári.

Podľa viacerých zdrojov ide o najhoršie mestá na svete, kde šoférovanie stojí veľké množstvo energie a trpezlivosti. Nie sú zoradené v žiadnom konkrétnom poradí, no možno máte s niektorým mestom vlastné skúsenosti a viete mu priradiť viac pozitívnych či negatívnych bodov aj sami. Poprípade nám dajte vedieť v diskusii, ktoré slovenské mesto by si zaslúžilo tento nelichotivý titul.

Atény, Grécko

Ktoré sú tie najhoršie mestá pre šoférov?
Zdroj: Anadolu Agency

Jazda v hlavnom meste Grécka je hocijaká, len nie civilizovaná. Ľudia tu vo všeobecnosti nerešpektujú dopravné predpisy a nedostatok parkovacích miest vedie k tomu, že väčšina ulíc je zablokovaná dvojmiestnymi mini autíčkami. Na mnohých zahraničných fórach sa píše o tom, že v Aténach sa budete s dopravnými značkami hrať na schovávačku. Dôležité tabule sa dajú niekedy nájsť iba na mimoriadne nelogických miestach, napríklad vysoko na stenách budov, kde sú prekryté prádlom, ktoré sa suší. Zatiaľ čo u nás bliknutie svetlami znamená, že niekoho púšťate, v Aténach to znamená, že treba z cesty čím skôr vypadnúť.