Staré autá sú často zdrojom mnohých vtipov,kritiky a niekedy aj diskusií. Dnes sme pre vás spísali zoznam viet, ktoré od ich majiteľov počúvame najviac. Niektoré možno poznáte od svojich priateľov, iné zasa z vlastnej skúsenosti. Pozor, berte tento článok ako niečo na odľahčenie, vôbec nie ako kritiku!

Na tieto dvere existuje špeciálny trik

Dvere, ktoré sa nezatvárajú alebo nejdú odomknúť tak, ako by mali, sú praktický „povinnou“ výbavou každého staršieho auta. Ide o jeden z úsmevných okamihov, ktorý hneď na začiatku prelomí ľady medzi cestujúcimi. Variáciou tejto témy pre vodiča je, ak musí nastupovať cez spolujazdcove dvere.

To okno neotváraj, potom ho nezatvorím

Musíme pripustiť, že táto fráza je už v podstate klišé. Postupom času sa mechanizmy manuálnych alebo elektrických okien rozhodnú ukončiť spoluprácu zo zvyškom vozidla a tak sa stane, že okno je akýsi módny doplnok, ktorý nefunguje. Bežné je tiež vidieť vodičov, ktorí si pri otváraní alebo zatváraní okna pomáhajú rukami a držia ho na mieste, aby zapadlo tam, kam má.

To netečie olej, to si len auto značí svoje územie

Mnoho starších automobilov môžeme prirovnať ku psom, ktorí trvajú na vymedzení svojho teritória a zanechávajú fľaky oleja všade, kde sú zaparkované. Pokiaľ ide o tento problém, ktorého riešenie je pri starom aute nákladné, majitelia zvyknú reagovať radšej vtipnou hláškou namiesto toho, aby si priznali, že auto musí navštíviť servis.

Je síce staré, ale z bodu A do bodu B ma odvezie

Toto je štandardná odpoveď na otázku, prečo si majiteľ nechce kúpiť nové auto.