Pred nabúraným autom začala Tesla okamžite brzdiť

Zaujímavosti Tesla asi zabránila kolízii: Blesková reakcia

Foto: Youtube

18.2. 8:35 Kalifornský elektromobil sa vyhol tvrdému stretu so šoférom idúcim na červenú, rýchlosť brzdenia naznačuje zásah bezpečnostného systému.

O nebezpečenstve spojenom s jazdou na červenú je zbytočné hovoriť, osobne sa o tom niekoľko dní dozadu presvedčil aj istý policajt v USA. Tvrdý náraz kamióna do bočnej časti jeho SUV však prežil bez zranení. Istý majiteľ elektromobilu Tesla Model 3 sa ešte začiatkom novembra stretol s jazdcom ignorujúcim farbu na semafore, no vyviazol celkom bez škrabanca. S veľkou pravdepodobnosťou v tom malo prsty jeho vozidlo.

Pred nabúraným autom začala Tesla okamžite brzdiť
Pred nabúraným autom začala Tesla okamžite brzdiť
Zdroj: Youtube

Vlani nakrútené zábery vzbudili v ostatných dňoch pozornosť, keďže podľa všetkého zachytávajú výborné fungovanie bezpečnostných systémov. Tesla asi zabránila kolízii. Incident vznikol vinou vodiča za volantom čierneho sedanu Chevrolet Impala, ktorý vysokým tempom vošiel na červenú do križovatky so šikmo orientovanými pruhmi. V nej sa tvrdo zrazil s prednou časťou bieleho Audi. Jeho vodič síce na poslednú chvíľu začal prudko brzdiť, ale stretu už zabrániť nedokázal.

Náraz vinníka nehody odhodil do ďalšieho vozidla, to sa prekotúľalo cez strechu a zostalo ležať na boku. Kalifornský elektromobil idúci vedľa neho sa havárii vyhol. Blesková reakcia po prvotnej kolízii znamenala takmer okamžité zastavenie, vďaka ktorému Chevrolet preletel popred Teslu. Rýchlosť bŕzd poukazuje na zásah počítača. Vodič mal navyše čierny sedan vo veľmi nevýhodnom uhle a zbadať by ho mohol len v prípade vytočenia hlavy doľava dozadu. Čo robí pri rozbiehaní sa na zelenú málokto...

Impala bola v zlej pozícii aj z hľadiska bezpečnostných senzorov, obdobné situácie totiž zvykne zachytávať dištančný radar. Uhol jeho záberu ale pri tomto incidente mohol len ťažko stačiť. Je preto prekvapujúce, ako briskne dokázal elektromobil zastať. Do hry pravdepodobne vstúpila širokouhlá predná kamera. Zbadala rútiace sa auto, dobre vyhodnotila situáciu a vydala príkaz na plné brzdenie.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia