Trh s klasickými automobilmi je pre bohatých a slávnych ľudí jedným z najlepších miest na investovanie obrovských súm peňazí. Tieto vzácne a veľmi žiadané vozidlá patria medzi najvyhľadávanejšie kúsky na svete.

V zozname prirodzene dominujú autá vyrobené spoločnosťou Ferrari, ktoré upevnili pozíciu talianskej značky ako jedného z najžiadanejších a najprestížnejších výrobcov automobilov na svete. Najdrahšie auto, aké sa kedy predalo, však nie je Ferrari, ale Mercedes.

Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut Coupe z roku 1955

Toto auto, jedno z dvoch vozidiel 300 SLR Uhlenhaut Coupé, bolo predané na exkluzívnej aukcii len pre pozvaných v Múzeu Mercedes-Benz v nemeckom Stuttgarte za neuveriteľných 114 miliónov libier, čo je v prepočte približne 131 991 346 eur.

Je neuveriteľné, že vyvolávacia cena tohto nemeckého pretekárskeho vozidla bola vyššia ako cena za predané Ferrari 250 GTO, ktoré je považované za druhé najdrahšie auto na svete. Model 300 SLR Uhlenhaut Coupe, ktorý kúpil súkromný predajca, bol pomenovaný po svojom tvorcovi a hlavnom inžinierovi Rudolfovi Uhlenhautovi, ktorý s ním jazdil na európskych podujatiach. Od začiatku ho vlastnil Mercedes a za sedem desaťročí najazdil len 3 756 km.

Hoci ani jeden z modelov 300 SLR Uhlenhaut Coupe nebol pretekársky, boli vybavené modernizovaným 3,0-litrovým osemvalcom s výkonom 302 koní. Na tú dobu dokázalo toto impozantné auto dosiahnuť maximálnu rýchlosť 290 kilometrov za hodinu.