Zahalené prototypy sa preháňali po moskovskom Červenom námestí

Zaujímavosti Utajený ruský prototyp: Kabriolet pre Putina?

Foto: Instagram/ @yakunin_077

16.4. 16:00 Ruská štátna automobilka Aurus plánuje ďalšie rozširovanie portfólia. Okrem dvoch limuzín a minibusu by do neho čoskoro mohol pribudnúť prezidentský kabriolet.

V ruskom automobilovom svete aktuálne neexistuje množstvo počinov, ktoré by mohli zaujať mimo jeho hraníc. Dnes sa darí napríklad Lade, aj za ňou však stojí kapitál aliancie Renault-Nissan. Prostredníctvom spoločnosti Rostec dnes Francúzi nepriamo kontrolujú viac než 67% akcií najväčšej ruskej automobilky. Ťažko povedať, ako by na tom dnes bola, nebyť ich vstupu.

Zahalené prototypy sa preháňali po moskovskom Červenom námestí
Zahalené prototypy sa preháňali po moskovskom Červenom námestí
Zdroj: Instagram/ @yakunin_077

Okrem Lady však dnes Rusi môžu s radosťou sledovať aj rozvoj automobilky Aurus. Producent zameraný na vývoj a výrobu štátnických limuzín pravdepodobne čoskoro rozšíri svoje portfólio. Nedávno k limuzínam Senat a Senat Limousine pribudol minibus s označením Arsenal. Zdá sa, že nebude posledným prírastkom do portfólia.

Štátna firma totiž zjavne testuje kabriolet odvodený od luxusného sedanu so štandardným rázvorom. Svedčí o tom video a fotografie používateľa Instagramu s menom yakunin_077. Dvojicu tajomných prototypov stretol neďaleko moskovského Červeného námestia. O štvormiestnom modeli s otvorenou strechou sa doteraz nehovorilo, ide o prekvapivý ťah Aurusu.


Pozrite si ďalšie modely ruského Aurusu v galérii


Predpokladá sa, že pod kapotou luxusného kabrioletu bude pracovať 4,4-litrový vidlicový osemvalec s elektrickým dopingom, ktorý produkuje približne 441 kW (600 k). Najpravdepodobnejším dôvodom vzniku tejto karosárskej verzie je jej služba Putinovi pri vojenských prehliadkach či iných verejných vystúpeniach. Jej odhalenia by sme sa mohli dočkať v najbližších týždňoch. Dovtedy si v našej galérii môžete pozrieť ďalšie produkty Aurusu.

Zdroj: Filip Kadlečík

Video

Diskusia