ikona

Zaujímavosti Suzuki Jimny: Ako obstálo v losom teste?

Foto: YouTube (km77.com)

26.2. 17:13 Malý off-road si z nespevneného povrchu ťažkú hlavu robiť nemusí. Ako sa však správa na asfalte pri prudkých zmenách smeru?

Nová generácia hranatého Japonca menom Suzuki Jimny je na trhu len pár mesiacov. Jeho hlavným revír sa síce nachádza mimo spevnených ciest, to ale neznamená, že by sa mal asfaltu vyhýbať úplne. Prednedávnom sa to snažili dokázať aj Španieli z portálu km77.com. Využili na to známy losí test, ktorý simuluje vyhýbanie sa prekážke v relatívne vysokej rýchlosti. Ako nové Suzuki obstálo?

Organizácia zameraná najmä na túto náročnú skúšku má vo svojom mene zakódovanú východiskovú rýchlosť požadovanú na jej zvládnutie. V prípade neúspechu sa toto tempo postupne znižuje (alebo pri úspechu naopak zvyšuje), až kým je testované vozidlo schopné prejsť dráhu bez zhodenia kužeľa. Jimny len tak-tak zvládlo disciplínu pri rýchlosti 68 km/h. Pri tomto pokuse zohrali svoju úlohu aj elektronickí asistenti. Vzhľadom na vyššie položené ťažisko a krátky rázvor sa však za úspech dá považovať aj to, že sa malý off-road neprevrátil. Manéver ale spôsobil výrazné náklony karosérie a kolesá na pravej strane na moment stratili kontakt s vozovkou.

Španieli ohodnotili výkon omladeného Japonca priemernou známkou. Na záver si preňho pripravili ešte slalom, ktorý zvládol bez väčších komplikácií. Potvrdilo sa, že manévrovanie a prudké zmeny smeru vo vysokých rýchlostiach nie sú jeho veľkou devízou a svoje umenie radšej odprezentuje v teréne. S prihliadnutím na jeho stavbu tela sa však za výsledok určite hanbiť nemusí.

Zdroj: Redakcia AUTO BILD
Diskusia  ()

Video

Diskusia