ikona

Zaujímavosti Superšporty vymenil Carlex za dodávku VW

Foto: Carlex Design

20.10. 2018 15:14 Carlex Design má ďalšiu novinku. Tentokrát je to však trochu iná káva ako obvykle, nejde totiž o žiaden športový model.

Tuning je pre všetky typy áut. Poľská firma Carlex, o ktorej sme v minulosti opakovane písali v súvislosti s najmä interiérovými úpravami exotických superšportov, to tentokrát skúša v iných vodách. Do rúk vzala nemeckú dodávku, pre ktorú si pripravila komplexný štýlový balík.

Za tento balíček si poľská firma účtuje zhruba 20-tisíc eur
Za tento balíček si poľská firma účtuje zhruba 20-tisíc eur
Zdroj: Carlex Design

Spoločnosť sa pri tvorbe paketu sa spojila s americkým umelcom Jeralom Tidwellom, ktorý sa podieľal na tvorbe polepov a interiérovom vyšívaní. Upravený model Caravelle sa nesie v šedo-žltej farebnej schéme. Od sériového kusu ho odlišujú zmenené nárazníky, strešný spojler či štvorica koncoviek výfukov. Štandardné disky boli nahradené 20-palcovými rafikmi Cades Kratos. Sedačky vymenili kožený povrch za alcantaru, ktorú zdobí dizajn lebky.

O výkonnostných údajoch Volkswagenu sme sa nedozvedeli nič, avšak po technickej stránke sa zmenila napríklad výška podvozku. Po úpravách je o 20 milimetrov bližšie k zemi. Carlex vybaví týmto balíkom iba obmedzený počet vozidiel a záujemcovia si budú musieť pripraviť 20 803 eur.

Zdroj: Redakcia AUTO BILD

Video

Diskusia