ikona

Zaujímavosti Tuning: Rolls-Royce, ako ste ho ešte nevideli

Foto: Khyzyl Saleem

12.2. 2017 11:57 Šikovní grafici dokážu vo svete virtuálnych úprav zhmotniť predstavy, ktoré sa v realite nikdy nezrealizujú. Len málokto by si trúfol takto výrazne upraviť superluxusný Rolls-Royce Wraith.

Soška Spirit of Ecstasy je zárukou extrémneho luxusu a výnimočného komfortu na palube. Automobily značky Rolls-Royce sa tradične za každú cenu neženú za športovými jazdnými vlastnosťami. Model Wraith je však výnimkou, okrem pohodlia prináša aj nadštandardnú dynamiku.

Wraith išiel poriadne blízko k zemi, dostal aerodynamický bodykit, nosič na lyže a výstredné penaumatiky
Wraith išiel poriadne blízko k zemi, dostal aerodynamický bodykit, nosič na lyže a výstredné penaumatiky
Zdroj: Khyzyl Saleem

Vidlicový dvanásťvalec pod jeho kapotou na kolesá posiela 465 kW (632 k) a krútiaci moment 800 Nm. Vďaka tejto porcii na stovku vyšprintuje za 4,6 sekundy a maximálna rýchlosť je obmedzená na 250 km/h. Možno aj preto láka tuningových úpravcov viac než iné modely značky.

Snažiť sa vylepšiť Rolls-Royce je však pomerne náročná úloha. Svedčí o tom aj tento exemplár, na ktorom sa vybláznila japonská spoločnosť Office-K. Podstatne vkusnejšie a fundovanejšie ho zvládol upraviť Khyzyl Saleem. Jeho práca sa veľmi podobá na Lamborghini Huracán lyžiara Jona Olssona.

Taktiež totiž disponuje veľkým nosičom na lyže, upraveným aerodynamickým bodykitom či aktívnym predným splitterom. Okrem toho sú veľmi zaujímavé pneumatiky sfarbené do červenej farby. Grafik trochu prestrelil s obrovskou dierou na profile vozidla. Tá by mala zmysel v prípade, že by vozidlo nemalo motor pod prednou kapotou.

Zdroj: Filip Kadlečík
Diskusia  ()

Video

Diskusia