Kia Telluride

Zaujímavosti Super Bowl 2019: TOP reklamy automobiliek

Foto: Kia

4.2. 18:50 Finálový zápas americkej NFL, známy Super Bowl, je prinajmenšom v USA jednou zo športových udalostí roka. Na špeciálnu príležitosť sa preto náležite pripravujú aj marketingové oddelenia automobilových výrobcov. Čo si pripravili tentokrát?

Super Bowl už z pohľadu bežného fanúšika dávno nie je len o samotnom športovom výkone hlavných aktérov - hráčov dvoch najúspešnejších tímov americkej NFL. Najmä laici si pri tomto americkom sviatku s chuťou zgustnú aj na reklamách, ktoré ho cez komerčné prestávky sprevádzajú. Na tie sa rok čo rok zodpovedne pripravujú aj marketingové oddelenia automobiliek. Čím prekvapili tento rok?

Gigant Toyota stavil na americkú futbalistku Toni Harrisovú. Na jej revolučnom príbehu demonštruje i guráž Toyoty RAV4. Japonci však upozornili aj na Toyotu Supra. Hyundai sa odprezentoval vtipnou reklamou plnou nepríjemných zážitkov. Pointou je, že pri kúpe kórejského auta nič také nehrozí - hlavní protagonisti si ho totiž objednali cez internet. Mercedes-Benz zasa s humorom ukazuje, aké by to bolo, ak by sa celý svet dal riadiť hlasovým ovládaním. Zahanbiť sa nedali ani ďalšie automobilky, medzi nimi napríklad Audi, Kia, Jeep či RAM. Ktorý zo spotov sa vám páči najviac?

Zdroj: Filip Kadlečík
Diskusia  ()

Video

Diskusia