Cena nie je jediným faktorom, ktorý by mal rozhodnúť, kde si uzatvoríte poistenie auta. Pozornosť by ste mali venovať aj ďalším službám, ktoré k poisteniu získate bezplatne. Práve tie určujú, či je vaše dojednané poistenie skutočne kvalitné.

Asistenčné služby
Poistenie vozidla, ktorého súčasťou nie sú nonstop asistenčné služby, vám ani neodporúčame uzatvárať. V prípade škodovej udalosti je dôležité čo najskôr kontaktovať svoju poisťovňu. Rozhodnite sa pre poisťovňu, ktorá vám ponúkne bezplatné poradenstvo a asistenciu vtedy, keď to budete skutočne potrebovať.

Bezplatné pripoistenie
V niektorých poisťovniach môžete k PZP získať aj bezplatný balíček pripoistenia. Bezplatné pripoistenia však častokrát ponúkajú nízke poistné krytie. Výšku krytia aj platnosť pripoistenia si overte ešte predtým, ako sa rozhodnete pre dané poistenie auta.

Majte na pamäti, že poistenie si dojednávate v priemere na 3 roky. Vyberte si preto kvalitné poistenie. Po roku vám odporúčame pozrieť sa na svoju poistnú zmluvu a overiť si, či vám dané poistné podmienky naďalej vyhovujú.