Máme však jednu zlú správu. Limitovaná edícia je určená výlučne pre japonský trh. Oficiálny názov znie Subaru WRX S4 tS NBR Challenge Package a písmená NBR sú skratkou pre Nurburgring.

Pre japonských fanúšikov si Subaru pripravilo špeciálnu verziu, ktorá má nesmierne dlhý názov. Ešte šťastie, že tento model už neoznačujú ako Imprezu, inak by spomínaný názov WRX S4 tS NBR aj s dodoatkom znel ako životopis. Nemecký legendárny okruh zrejme rezonuje aj u japonských fanúšikov, ktorým je určená táto špeciálna verzia, ktorá sa bude predávať iba do začiatku marca 2017.

V porovnaní so sériovým WRX STi dostala verzia S4 tS NBR Challenge Package športový výfuk, športový vzduchový filter, chladič oleja, špeciálny podvozok Bilstein, 19 palcové disky kolies od BBS, športové brzdové strmene Brembo a semi slicky s rozmerom 255/35 R19. Maska chladiča má nový výpletový dizajn a červené lemovanie. Nesmieme zabudnúť ani na obrovský karbónový spojler, ktorý k športovým Subaru patrí. Navyše je tento aj poznávacím znamením paketu Challenge.

Najväčším prekvapením je bezstupňová prevodovka CVT, ktorá má šesť prednastavených stupňov. Zrejme ju japonskí fanúšikovia preferujú viac ako európski majitelia. Interiér sa odlišuje volantom, ktorý má poťah z Alcantary a športovými sedadlami Recaro. Zmenilo sa aj podsvietenie prístrojov.

Zdroj: majo bóna