Názov Rýchlo a zbesilo je známy nielen fanúšikom áut. Filmová séria plná akčných scén a tuningu začala v roku v 2001 a odvtedy pokračovala v ďalších siedmich dieloch. Počas sedemnástich rokov sa v snímkach objavilo množstvo dnes už ikonických vozidiel a jedno z nich je momentálne na predaj.

Biela Jetta si vo filme zmerala sily s Hondou S2000
Biela Jetta si vo filme zmerala sily s Hondou S2000
Zdroj: Autotrader

Ide o Volkswagen Jetta, ktorý patril v pôvodnom filme postave Jesseho. Biely nemecký sedan z roku 1995 mal polepy a tuning v pretekárskom štýle. Všetky prvky známe z obrazoviek zostali v pôvodnom stave až do dnes. Rozsiahle úpravy pokračujú aj v interiéri. Vo vnútri nájdeme ochrannú klietku, pretekárske sedačky a volant či zabudovaný Playstation 2.

Okrem toho, že je auto v skvelom stave a najazdených má iba 34279 kilometrov, mu na vzácnosti pridávajú aj podpisy zosnulého Paula Walkera a režiséra Roba Cohena. Či prešiel úpravami aj dvojlitrový agregát s automatickou prevodovkou známe nie je. Predajca v americkom Scottsdale si za filmovú hviezdu pýta 99 900 dolárov, čo je v prepočte takmer 85-tisíc eur.

Zdroj: Redakcia AUTO BILD