Volkswagen T1 Bulli.

Zaujímavosti Staručký Volkswagen T1 Bulli s cenovkou nového Touaregu?! Pozrite sa na tú krásu do detailu

Foto: Volkswagen

13.6. 9:00 Renovácie automobilov patria medzi najkrajšie odvetvia práce automechanikov. Pekne to demonštruje aj tento podarený Volkswagen T1 Bulli. Pozrite si ho do detailu na videu i fotografiách.

Vo Wolfsburgu začala 8. marca roku 1950 sériová produkcia vozidla, o ktorom by vtedy asi nikto nepovedal, že sa z neho stane kult. Volkswagen "Typ 2" označovaný aj ako "Séria T1" mal byť po legendárnom Chrobákovi ďalším automobilom, ktorý prispeje k motorizovaniu sveta, čo sa mu aj podarilo.

Volkswagen T1 Bulli.
Volkswagen T1 Bulli.
Zdroj: Volkswagen

Dnes má VW T1 Bulli status ikony svojej doby a v špičkovom stave hodnotou poľahky zatieni aj najnovšie produkty automobilky z Wolfsburgu. Na Mobile.de aktuálne nájdete inzerát, v ktorom 7-miestny Volkswagen "Bus" ponúka firma Autohaus Schöntges GmbH za sumu, ktorá mnohým vyrazí dych: 69 000 eur. Pre porovnanie, základný Touareg dnes kúpite za 51 990 eur, v R-Line a s motorom 3.0 V6 TSI ladeným na 250 kW (340 k) stojí 71 770 eur.

Nemecká spoločnosť hovorí, že automobil bol kompletne demontovaný a následne zreštaurovaný. V Schöntges sa pritom snažili používať najmä originálne diely, ktoré renovovali, no vo viacerých prípadoch museli siahnuť po ich novších alternatívach. Aj preto toto auto nie je úplne špičkovým veteránom, no má k nemu veľmi blízko.

Volkswagen T1 Bulli.
Volkswagen T1 Bulli.
Zdroj: Volkswagen

V útrobách tu nájdete agregát so zdvihovým objemom 1,5 litra a výkonom na úrovni 32 kW (44 k). T1 má podľa predajcu v kolesách 41 629 kilometrov. Prvá registrácia vozidla prebehla v roku 1964. Vynovený tu nie je len motor, podvodok či karoséria. Renovácia sa dotkla aj interiéru, ktorý taktiež vyzerá famózne. Do detailu si ho môžete pozrieť na priloženom videu či vo fotogalérii.

Video

Diskusia