ikona

Zaujímavosti Startech si posvietil na aktuálny Vantage

Foto: Startech

8.3. 16:35 Nemecký tuner mierne prepracoval exteriér anglického kupé a dal mu vlastné kolesá, okrem toho vyladil osemvalec na 600 koní.

Koncom roka 2011 predstavil Aston Martin ďalšiu generáciu svojho vstupného produktu, ktorý nesie označenie Vantage. Kupé zaujalo špecifickým vzhľadom i množstvom techniky nesúcej podpis Mercedes-AMG. Na aktuálny model si teraz posvietil Startech, úpravca spadajúci pod Brabus špecializujúci sa takmer výsostne na vozidlá britských značiek.

Najvýraznejšou vizuálnou zmenou je opustenie dvojfarebnej schémy
Najvýraznejšou vizuálnou zmenou je opustenie dvojfarebnej schémy
Zdroj: Startech

Angličan prešiel navonok niekoľkými úpravami. V prvom rade zanevrel na pôvodnú kontrastnú schému, aj v spodnej časti sa jeho bodykit odel do farby karosérie. Výnimkou je len niekoľko karbónových dielcov. Tento materiál tvorí vstupy vzduchu na bokoch upravenej masky chladiča, detaily na blatníkoch, spätné zrkadlá a tiež difúzor, ktorý je mierne väčší než v sérii. Namiesto relatívne malých okrúhlych výfukových koncoviek navyše obsahuje mohutné lichobežníky. Balík završujú kolesá, Startech siahol po 21-palcových kúskoch z vlastnej ponuky.

Okrem úprav vzhľadu sa nemecký tuner venoval aj priestoru pod kapotou. V ňom sa nachádza dvakrát prepĺňaný osemvalc s objemom štyri litre, ktorý poznáme z množstva áut označených trojcípou hviezdou. Štandardne dosahuje výkon 375 kW (510 k) a krútiaci moment 685 Nm. Pod taktovkou tunera sa hodnoty zmenili na 441 kW (600 k) a 775 Nm, čo sa odrazilo na parametroch. Zrýchlenie na stovku teraz trvá 3,4 sekundy (- 0,3 s). Maximálna rýchlosť je 320 km/h, teda o šesť čísel viac než doposiaľ. Presnú cenu úprav pre model Vantage zatiaľ Startech nezverejnil.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia