Géčko od DMC nesie vizuálne úpravy, ale aj väčšie

Zaujímavosti Mercedes G dostal extrémny tuning

Foto: DMC

12.9. 2014 10:50 Nemecký tuner predstavuje úpravu Mercedesu G500 s prívlastkom EXTREM. Vylepšenia sú dizajnové i technické.

Nemeckú tuner DMC prezradil niekoľko detailov o pripravovanej úprave triedy G od Mercedesu s názvom EXTREM. Na prezentáciu si vybral osemvalcovú verziu, ale nie vrcholnú úpravu AMG. Zatiaľ postačí aj verzia G500. Zmeny sa dotkli vizuálu i techniky.

Géčko od DMC nesie vizuálne úpravy, ale aj väčšie
Géčko od DMC nesie vizuálne úpravy, ale aj väčšie
Zdroj: DMC

V prvom rade dostala stuttgartská ikona vylepšený vzhľad. Vpredu upúta karbónová kapota s trojicou otvorov a emblémom tunera. V zadnej časti strechy zas pribudlo krídlo. O jeho význame si dovolíme pochybovať, no proti gustu žiaden dišputát.  K dispozícii bude aj rozšírená verzia karosérie, exemplár na fotografiách si však zachoval klasickú. Vizuálne úpravy zakončujú kované disky, ktoré sú dostupné v dvoch prevedeniach a v rozmeroch 23 až 25 palcov.

Pohonná jednotka dostala vylepšené vnútornosti a bude sa jej ľahšie dýchať vďaka novému výfukovému systému. Po úpravách stúpol výkon na 515 kW (700 k). Viac technických a dynamických parametrov zatiaľ Nemci nezverejnili.

Video

Diskusia