Jeep Grand Cherokee Trackhawk s výkonom 710 k z USA je na trhu ojazdených áut raritou, ale keď na neho natrafíte, dá sa kúpiť pomerne lacno. Vzhľadom na rastúce ceny pohonných hmôt sú veľkoobjemové osemvalce z USA v súčasnosti populárne len čiastočne. Aj keď, pri kúpe auta snov má rozum častokrát pauzu a tento model k nim rozhodne patrí.

6,2-litrový motor V8 poskytuje výkon 710 koní a krútiaci moment 868 Nm. Stovku dosiahne iba za neuveriteľných 3,7 sekúnd.
Zdroj: redakcia AUTO BILD

Trackhawk nie je k dispozícii ako nové vozidlo, odkedy sa objavila nová generácia Grand Cherokee. Ak budete mať šťastie a trochu trpezlivosti, na trhu jazdených áut nájdete atraktívny model, ako je tento. Tento exemplár, ktorý bol prvýkrát zaregistrovaný v marci 2019, ponúka majiteľ z prvej ruky a za posledného tri a pol roka najazdil len 29 000 kilometrov.

Spomínaný nájazd kilometrov môže byť niekedy pre sofistikovaným motor ako 6,2-litrový preplňovaný V8 veľa, no spravidla zvládnu modely Jeep V8 o mnoho tisíc kilometrov viac. Za pozornosť určite stojí pohon všetkých štyroch kolies s osemstupňovým automatom a neporovnateľný zvukový zážitok, ktorý sprevádza jazdu s ním.

Interiér modelu Jeep Grand Cherokee Trackhawk.
Zdroj: redakcia AUTO BILD

710 koní je naozaj smädných a na to netreba zabúdať. Spotreba 17,1 litra na 100 kilometrov (NEDC) uvedená v prospekte nemá s realitou veľa spoločného. Zvlášť, keď výkonné SUV vyženiete na maximálnu rýchlosť 289 km/h. SUV je priestranné, má dobrú výbavu zahŕňajúcu vyhrievaný volant alebo ventilované športové sedadlá. Trackhawk stál ako nový minimálne 132 900 eur, ale túto jazdenku viete mať "len" za 89 000 eur.