Spoločnosť H&R, ktorá je známa výrobou automobilových podvozkov, nedávno predstavila svoju najnovšiu pýchu. V spolupráci s firmou Bukrhard Industries stvorila výnimočné Porsche 911 s rodným listom z roku 1986. Dôkladná renovácia však tentokrát prebehla inak, než je zaužívané pri množstve iných projektov.

Deväťstojedenástka má špeciálny podvozok od H&R, ktorý má zaistiť, že bude schopná vyrvonať sa s akýmkoľvek typom cesty a vždy si zachová maximálnu trakciu. Bohužiaľ aspoň nateraz nie sú známe viaceré technické detaily, takže sa nedá s presnosťou povedať, čo toto vozidlo poháňa a aké má parametre.

O Syberii RS sa hovorí, že je splneným snom Kaia Burkharda, zakladateľa Burkhard Industries. Ten si vraj chcel kúpiť Hummer, no odradila ho jeho limitovaná dynamika. Rozhodol sa preto, že si postaví Porsche, ktoré bude v teréne podobne potentné, no podstatne rýchlejšie.

Porsche 911
Porsche 911 "Syberia RS".
Zdroj: H&R

Možno by sa mohlo zdať, že terénna úprava Porsche vo vynikajúcom technickom stave je obrovským hriechom, no aj takéto autá majú v minulosti automobilky z Zuffenhausenu svoje miesto. V roku 1984 ikonické Porsche 953 vyhralo rely Paríž-Dakar a Nemci postavili ešte niekoľko ďalších obdobných špeciálov. Aj preto si tento rozhodne získal naše srdce. Pri jeho vyžarovaní môžu dnešné SUV-kupé iba blednúť závisťou. Navyše je dosť možné, že ich vznikne viacero, hovorí sa, že v H&R sa už na dostupnosť tohto auta pýtali viacerí zákazníci. Čo na "poršátko" hovoríte vy?

Anketa
Páči sa vám takto upravené Porsche 911?
  • 92%
  • 8%