5-ročný vodič z USA.

Zaujímavosti Šokujúci prípad z USA: Po diaľnici tam jazdil iba 5-ročný chlapec, jeho cieľu neuveríte

Foto: Utah Highway Patrol

6.5. 8:30 Na rodičovskom SUV mal extrémne mladý motorista dosahovať rýchlosť 15 až 30 míľ za hodinu v oblasti so 70-míľovým limitom. Nie je jasné, či spôsobil nejaké škody.

V našich končinách možno auto štandardne šoférovať od 18 rokov. Viaceré krajiny však majú vekovú hranicu nastavenú nižšie, vrátane Spojených štátov. S mladšími vodičmi majú Američania skúsenosti rovnako ako Slováci. Napriek tomu sa tam nedávno stal incident, ktorý nemá obdoby snáď na celom svete. Okrem iných o ňom informovala televízia CNN.

Šokujúci prípad sa odohral v štáte Utah, kde si polícia všimla SUV jazdiace po diaľnici naprieč všetkými pruhmi. Prvou teóriou bol alkohol za volantom. Hliadke sa podarilo vozidlo odstaviť a pri pohľade za volant neverili vlastným očiam. Sedel tam iba 5-ročný chlapec.

Zo zverejnenej fotografie vidieť, že dieťa bolo na svoj vek dobre živené. Dočiahnuť na pedále v aute jeho rodičov napriek tomu preň napriek tomu asi nebolo jednoduché. Jazdu mu mohli uľahčiť tlačidlá tempomatu na volante, hoci podľa polície dosahoval rýchlosť 15 až 30 míľ za hodinu (zhruba 20 až 40 km/h). V danej oblasti pritom platil 70-míľový limit (necelých 113 km/h).

Detský šofér hliadku šokoval okrem veku aj vysvetlením svojho konania, jeho cieľu neuveríte. Plánoval totiž ísť až do Kalifornie. Chcel si tam kúpiť vysnené Lamborghini, ktoré stoja státisíce dolárov. Chlapec mal pritom mať vo vačku len tri doláre. Bizarný dôvod dal čerešničku na torte príbehu, ktorý sa bezpochyby týka jedného z najmladších sólo jazdcov histórie. Nielen z USA.

Na dieťa mal dávať pozor jeho 16-ročný súrodenec, ktorý si podľa denníka USA Today pospal. Čas využil jeho podstatne mladší brat. Zmizol s rodičovským SUV, s ktorým to dotiahol až na diaľnicu. Od jeho domu je pritom vzdialená 2-3 míle (3,2-4,8 km). Nie je jasné, či medzitým spôsobil nejaké škody. V prípade ešte bude konať prokurátor. Je možné, že rodičov čaká pre extrémne mladého motoristu snívajúceho o Lambe obvinenie.

Diskusia  ()

Video

Diskusia