Obrovské smetiarske auto sme si vyskúšali na vlastnej koži

Zaujímavosti Detský sen: Šoférovali sme smetiarske auto

Foto: Filip Kadlečík

3.7. 7:55 Na vlastnej koži sme si vyskúšali jazdu so smetiarskym autom. Aké má špecifiká a na čo si tu treba dávať najväčší pozor?

Je vysoko pravdepodobné, že ak ste v detstve milovali autíčka, tak sa vám v práci motoristického novinára splní nejeden motoristický sen. V rukách sa vám ročne vystrieda niekoľko výnimočných automobilov, ku ktorým by ste sa inak len tak nedostali. Tento Mercedes je ale iná káva, naozaj nás chytil za srdce.

Dostali sme možnosť na vlastnej koži si vyskúšať jazdu na 8-tonovom vozidle Mercedes Arocs 2532 L 6x2 4 500. V našom prípade bol tento kolos navyše osadený nadstavbou Faun Variopress. Dnes už pravdepodobne slúži v uliciach ako bežné smetiarske auto, akých sa na Slovensku nájde obrovské množstvo.

Pre nás zostane Arocs navždy výnimočný, splnil nám totiž jeden z detských snov - vyskúšať si na vlastnej koži prácu vodiča smetiarskeho vozidla, ale napríklad i vysypať nádobu na smeti do jeho rotujúcej nadstavby. Na Mercedes vybavený 7,7-litrovým prepĺňaným radovým šesťvalcom spaľujúcim naftu nemáme vodičský preukaz, vyskúšali sme si ho však v zabezpečenom prostredí súkromného areálu lučeneckej firmy Redox. Prekvapil nás hneď v niekoľkých ohľadoch.

Mercedes Arocs vám do detailu predstavíme už o niekoľko dní
Mercedes Arocs vám do detailu predstavíme už o niekoľko dní
Zdroj: Filip Kadlečík

Arocs má jednu hnanú a dve riadené nápravy, preto je prekvapivo agilný. Nečakane dobrý bol aj výhľad na všetky smery, dokonca i priamo za auto. Sú však isté veci, na ktoré si vodič takéhoto vozidla musí neustále dávať pozor. O čo ide? Zistíte to v priloženom videu.

Nachystali sme si pre vás aj detailný pohľad Arocs 2532 L 6x2 4 500. Prostredníctvom veľkej fotogalérie vám jeho fungovanie či nečakané vychytávky na našom webe predstavíme presne o týždeň.

Zdroj: Filip Kadlečík
Diskusia  ()

Video

Diskusia