Ročne tu vodiči vypijú približne osem miliónov káv.
redakcia
redakcia

Zaujímavosti Slovenskí vodiči milujú kávu: Neuveríte, koľko jej ročne vypijú vo Fresh Corneri Slovnaftu

Foto: Slovnaft

22.10. 20:05 Sieť čerpacích staníc Slovnaft má dôvod na oslavu, na svojich pumpách otvorila už 200. kaviareň Fresh Corner. Neuveríte, koľko káv ročne tu naši vodiči vypijú.

Fresh Corner, najväčšia sieť kaviarní na Slovensku, je už súčasťou 200 čerpacích staníc Slovnaft. Ročne sa v nich predá viac ako osem miliónov šálok kávy, zákazníci najviac obľubujú veľkú kávu s mliekom a tradičné espresso. V tomto roku pribudnú na čerpacích staniciach Slovnaft ďalšie dve desiatky predajní Fresh Corner.

Takto dnes vyzerajú zmodernizované čerpacie stanice Slovnaftu, ktoré disponujú kaviarňou Fresh Corner.
Takto dnes vyzerajú zmodernizované čerpacie stanice Slovnaftu, ktoré disponujú kaviarňou Fresh Corner.
Zdroj: Slovnaft

 Značka Fresh Corner sa stala súčasťou čerpacích staníc Slovnaft v júli 2015, keď boli otvorené prvé kaviarne v Záhorskej Bystrici, Lučenci a vo Vyšnom Kubíne. V nasledujúcich rokoch sa ich počet postupne zvyšoval a dnes už sú súčasťou takmer celej (80 %) siete Slovnaftu.

„Do modernizácie a prestavby našej siete sme od roku 2015 investovali 90 miliónov eur, z toho viac ako polovicu tvorili výdavky na Fresh Corner. Vďaka tomu sme nielen najväčšou sieťou na Slovensku, ale aj jednotkou v oblasti občerstvenia na cestách,“ povedal CEO Slovnaftu Gabriel Szabó.

V ponuke Fresh Corner nájdete aj ekologické riešenia, napríklad poháre určené na viac použití.
V ponuke Fresh Corner nájdete aj ekologické riešenia, napríklad poháre určené na viac použití.
Zdroj: Slovnaft

 Vo Fresh Corneroch sa ročne predá viac ako 8 miliónov šálok kávy. Zákazníci najčastejšie siahnu po veľkej káve s mliekom a tradičnom espresse – spolu sa ich predá takmer 2,5 milióna šálok. Kľúčovou surovinou pri príprave kávy je kávové zrno.

„Vo Fresh Corneri pripravujeme kávu v pomere 70 percent arabica a 30 percent robusta. Toto zloženie pred uvedením na trh degustovali špičkoví baristi, a tiež zákazníci. Vyberali spomedzi 40 rôznych zmesí,“ hovorí riaditeľka maloobchodnej siete Slovnaftu, Timea Reicher. Vďaka vyrovnanému pomeru v zložení je Fresh Corner káva prispôsobená talianskemu typu praženia a vhodná nielen na prípravu talianskeho espressa, ale aj cappuccina či latte.

Fresh Corner nie je iba o káve, ale aj o čerstvom pečive.
Fresh Corner nie je iba o káve, ale aj o čerstvom pečive.
Zdroj: Slovnaft

 Pri predaji kávy je najdôležitejšie, aby bola vždy čerstvá, pripravená zo starostlivo vybraných kávových zŕn a mala lahodnú a vyrovnanú chuť. V rámci siete Fresh Corner sa preto pripravuje z vody s nízkym obsahom minerálov, vždy z rovnakého mlieka a kávových zŕn. Zákazníci si ju môžu vychutnať priamo u baristu, alebo si ju pripravia sami na samoobslužných strojoch Franke. Tie urobia až 19 druhov kávy v troch rôznych veľkostiach.

Predajne Fresh Corner ponúkajú aj na mieste dopekané sladké a slané pečivo a rýchle občerstvenie. Na vybraných čerpacích staniciach sú v ponuke aj čerstvé zeleninové či ovocné šaláty alebo zdravé nápoje – smoothies. Od roku 2017 sa tento gastro koncept rozrástol aj o reštaurácie Fresh Corner Restaurant.

Tento článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Slovnaft.

redakcia
autor redakcia
Diskusia  ()

Video

Diskusia