Brabus Mercedes-Benz G500

Zaujímavosti Slovenská instagramová celebrita si dopriala: Bratislavu bude brázdiť prepychovým off-roadom

Foto: Brabus

14.3. 9:09 Na cesty nášho hlavného mesta pribudne ďalší Brabus, kúpila si ho známa instagramová celebrita.

Mercedes-Benz triedy G patrí medzi vysnívané automobily pre mnoho motoristických fanatikov, ale aj úplných laikov. Najnovšiu generáciu ikony, ktorá na ceste budí rešpekt, sme si vyskúšali aj na vlastnej koži v domácom teste. Pozrite si do detailu, čo všetko posádke ponúka Mercedes-Benz G 500.  Zdá sa, že teraz si týmto off-roadom jeden zo svojich snov splní aj známa slovenská instagramová celebrita Zuzana Plačková.

Takto vyzerá G500 v úprave od Brabusu.
Takto vyzerá G500 v úprave od Brabusu.
Zdroj: Brabus

Influencerka sa novým prírastkom do svojej garáže pochválila, ako inak, priamo na svojom instagramovom účte, prostredníctvom stories. G-čko tam prvýkrát spôsobilo rozruch už v apríli 2019, kedy Plačková v súvislosti s off-roadom podpisovala kúpnu zmluvu v hodnote približne 151 000 eur.  Už vtedy avizovala, že táto čiastka nebude finálna, pretože drsný Mercedes ešte zverí do rúk úpravcom z Brabusu.

Od tuningovej spoločnosti Brabus influencerka očakáva pravdepodobne čiastočnú zmenu bodykitu vozidla, okrem toho off-road s veľkou pravdepodobnosťou dostane výrazný ružový lak, resp. fóliu. Takúto farbu Mercedes-Benz pre triedu G štandardne neponúka. Plačková okrem toho spomenula, že na auto si v Brabuse nájdu cestu obrovské 23" disky kolies.

Zo záberov, ktoré instagramerka mala na svojom profile, je ťažké zistiť, či si zaobstarala variant s vidlicovým biturbo osemvalcom, alebo radovým šesťvalcom. Je jasné, že o Mercedes-AMG G63 nejde. Podľa chýbajúceho emblému V8 na boku karosérie sa zdá, že pôjde skôr o radový šesťvalec, pravdepodobne ladený na 210 kW (286 k), poprípade 243 kW (330 k). Cenovka by však skôr naznačovala prítomnosť V8 ladeného na 310 kW (422 k). Sériový emblém V8 sa dá z karosérie odstrániť bez príplatku, je však asi iba málo ľudí, ktorí by to urobili.

Video

Diskusia