Tesla Model X

Zaujímavosti Tesla vedela o kolízii skôr, než sa naozaj stala

Foto: fortune.com

29.3. 14:50 Na rozvoj asistenčných systémov a bezpečnostných technológií majú šoféri rozličné názory. V mnohých prípadoch však dokážu zachraňovať životy. Toto je jeden z nich.

Bezpečnosť cestnej premávky aj naďalej patrí medzi top témy automobilového sveta. Asistenčné systémy už vozidlá majú na predpis a zdá sa, že čoskoro do nich možno pribudnú ďalšie. Medzi lídrov aktívnej ochrany posádky bez pochýb patrí aj americká Tesla. Jeje vozidla v praxi opäť ukázalo, že techniku nenosí len na okrasu.

Na holandskej diaľnici sa odohrala desivá kolízia, Citroën Xsara Picasso zozadu prudko narazil do razantne brzdiaceho SUV, ktoré sa následne niekoľkokrát prevrátilo. Tesla Model X, ktorá celý incident zachytila na kameru, išla hneď za dvojicou vozidiel, začala však brzdiť ešte skôr, než sa kolízia reálne stala. Radar, ktorým je elektrické SUV vybavené, totiž sleduje nielen auto pred vozidlom, ale aj ďalšie. Vďaka tomu si predčasne uvedomil, že sa blíži nebezpečenstvo a začal brzdiť ešte skôr, než sa čokoľvek udialo.

Zdroj: Filip Kadlečík
Diskusia  ()

Video

Diskusia