Pokiaľ ide o najlepšie rally autá všetkých čias, existuje model, ktorý je vždy v našej mysli - Lancia Delta HF Integrale. A nemalo by sa nájsť veľa fanúšikov motoristického športu, ktorým bude Delta vyzdobená vo farbách Martini ľahostajná. Tento kompletne zreštaurovaný exemplár hľadá nového majiteľa.

Je to Delta HF Integrale 16V, špeciálna homologácia uvedená na trh v roku 1998, aby Lancia mohla vstúpiť do súťažnej verzie v Majstrovstvách sveta v rally. Podľa portálu Collecting Cars prešiel tento agregát v minulom roku dôkladnou prerábkou po technickej aj estetickej stránke (interiér aj exteriér). Zvonku hrá ikonickými farbami Martini Racing, kolesami OZ Racing a štyrmi vpredu umiestnenými halogénovými svetlometmi s homologizáciou pre európske rally.

V interiéri najviac vynikajú prečalúnené sedadlá, červené bezpečnostné pásy a ozvučenie Alpine so subwooferom. Z technického hľadiska vyniká nové odpruženie Selex, nový výfukový systém, torzná priečka a brzdový systém Brembo. Čo sa týka motora, tak ako pri ostatnom Delta HF Integrale 16V je to štvorvalec 2,0 l preplňovaný turbodúchadlom so 16 ventilmi a medzichladičom Garrett T3, ktorý produkuje 147 kW (200 k). Tento blok je spojený s päťstupňovou manuálnou prevodovkou, ktorá posiela krútiaci moment na obe nápravy.

K tejto Delte, ktorá na počítadle kilometrov pridá až 98 380 km, je priložená všetka dokumentácia, originálny manuál a celá servisná história, ako aj originálne pneumatiky a ráfiky. V čase uverejnenia tohto článku bola najvyššia ponuka 46 000 libier, teda niečo okolo 54 782 eur. Všetko ale nasvedčuje tomu, že toto číslo v posledných hodinách aukcie ešte stúpne. O koľko? To ukáže až čas.