Youtuber cíti, že tentokrát to s tvrdou pózou fatálne prestrelil

Zaujímavosti Naživo vysielal šialenú jazdu: Hrozí mu basa

Foto: Fox News

5.4. 13:11 Beau Alan Rogel si na Youtube užíval lokálnu slávu a z nej plynúce peniaze. S obľubou streamoval (naživo vysielal) úseky svojho života, na ktorých nie vždy robil legálne veci. Teraz mu hrozí vyšetrovanie veľkej poroty amerického súdnictva a potenciálne i väzenie.

Sociálne siete majú dar stvoriť hviezdy rýchlo, relatívne bez nákladov a vystreliť ich na vrchol spoločenského záujmu. Beauovi Rogelovi sa to stalo v lokálnom meradle, ľudia v jeho okolí ho zrazu spoznávali a jemu sa to páčilo. Na Youtube denne pridával streamy zo svojho života, na ktorých sa z času na čas objavovali i nelegálne aktivity či veci. Štátne orgány však vôbec nezaujímal a jeho internetový “život drsniaka” nikto neriešil.

Shelby GT350, na ktorom Beau zákony porušoval, poháňa 5,2-litrový osemvalec, ladený je na 392 kW (533 k)
Shelby GT350, na ktorom Beau zákony porušoval, poháňa 5,2-litrový osemvalec, ladený je na 392 kW (533 k)
Zdroj: Ford

Ako informoval server Fox News, všetko sa zmenilo pred niekoľkými dňami. Lokálne známeho Youtubera s povesťou tvrdého muža, ktorý sa motal okolo výkonných automobilov, ale príležitostne i zbraní, pri jeho vlastnom živom vysielaní na Youtube zastavili policajti a v tom okamihu sa mu život obrátil o 180 stupňov. Beau sa práve vozil na svojom Ford Mustang Shelby GT350 a naživo sa so svojimi divákmi delil s tým, ako jednoducho na diaľnici prekračuje rýchlosť 300 km/h.

Muži zákona vtedy ešte netušili, že Rogel išiel až tak rýchlo, skôr ich zaujal jeho agresívny jazdný štýl. Po niekoľkých minútach rozhovorov, preverovania jeho stavu a overovania údajov na Beauovom vodičskom preukaze ho nechali ísť ďalej s upozornením, že sa nabudúce má ísť vyblázniť na uzavretú cestu. Rogel si možno myslel, že tým pádom je všetko v poriadku, čoskoro však prišla studená sprcha. Polícia si totiž preklepla jeho kanál na Youtube, kde vystupuje pod nickom “jussa xlt”.

Muži zákona na Youtube našli množstvo dôkazových materiálov, na základe ktorých Rogela zatkli a vykonali aj domovú prehliadku. Teraz je podozrivý nielen z vyčíňania na cestách, ale aj z nelegálnej držby strelných zbraní. Z cely sa síce dostal na kauciu 20 000 USD (cca 17 800 eur), teraz ho však čaká vypočúvanie veľkej poroty, ktoré môže vyústiť do zrýchleného súdneho procesu a uväznenia. Rogela ostatné dni poriadne šokovali, svedčia o tom aj posledné videá na jeho Youtube. Najnovšie z nich sa v preklade volá “Ako ti 4 mesiace “slávy” na sociálnych médiách môžu zničiť život”. To asi hovorí za všetko.

Zdroj: Filip Kadlečík

Video

Diskusia