Truhlica skrýva set na šampanské i priestor pre kaviár

Zaujímavosti Neuveriteľný príplatok: Kufrík drahší než BMW

Foto: Rolls-Royce

18.5. 11:00 V našich testoch sa bežne zaoberáme tým, či sa oplatí investovať do extra výbavy s hodnotou okolo tisíc či dvetisíc eur. Niektorí ľudia premýšľajú v rádovo odlišných čiastkach. Toto je ďalší zo šialene drahých príplatkov.

Na vlastnej koži sme sa už niekoľkokrát presvedčili, že modely značky Rolls-Royce sú ako z iného sveta. Či už ide o mohutný Cullinan, alebo zvyšok portfólia, kdekoľvek sa s britskými luxusnými vozidlami objavíte, okamžite budíte pozornosť. Nemožno sa tomu čudovať, autá za státisíce svojim vzhľadom a luxusným imidžom vyrážajú dych a Rolls-Royce ich v tom výdatne podporuje.

Truhlica skrýva set na šampanské i priestor pre kaviár
Truhlica skrýva set na šampanské i priestor pre kaviár
Zdroj: Rolls-Royce

Najnovším superluxusným výstrelkom pre majiteľov britskej automobilovej aristokracie je truhlica pripomínajúca elegantný kufrík, ktorá je určená na konzumáciu šampanského v kombinácii s kaviárom a inými hriešne drahými pochúťkami. Celý set Rolls-Royce ponúka približne za 42 500 eur. Za túto sumu si u nás kúpite slušne vybavené BMW radu 3.

Truhlica je nepredstaviteľne drahá, pretože má, podobne ako automobily značky Rolls-Royce, základnú kostru vypracovanú z hliníka a uhlíkových vlákien. Luxusný doplnok je odetý do čiernej kože, len vrchnú časť zdobí drevo s lesklou povrchovou úpravou a logom Spirit of Ecstasy. Spomínaná cenovka samozrejme nie je konečná, Rolls-Royce umožňuje svojim klientom nakonfigurovať si set na šampanské podľa vlastných predstáv.

Dizajn štýlovej truhlice má pripomínať motor V12, najmä priečnym uložením pohárov v jej vnútri. Keď ju otvoríte, z hornej časti sa stane praktický stolík. Zboku kufríka sa vysúvajú dva chladiace boxy, ktoré šumivý mok neustále držia v správnej teplote. Extrémne drahý doplnok ešte dokáže cenou tromfnúť ďalšia britská konkurencia - McLaren pre model Senna ponúka príplatok v hodnote 350 000 eur.

Zdroj: Filip Kadlečík

Video

Diskusia