ikona

Zaujímavosti Nevídané Porsche: 356 RSR v štýle hot-rodu

Foto: Emory Motorsports

16.6. 12:00 Americký úpravca predstavil unikátne Porsche 356 RSR. Zaujme najmä excentrickým zovňajškom a sľubným výkonom na úrovni takmer 400 koní.

Emory Motorsports je americká spoločnosť venujúca sa prerábkam dobových Porsche. Ich najnovší počin menom Porsche 356 RSR zaujme mimoriadne zaujímavým vzhľadom, pod ktorým sa skrýva nadopovaný motor zo starej 911-ky. S hmotnosťou iba 884 kilogramov tak nebude núdza ani o zábavu na cestách.

Už na prvý pohľad je jasné, že pôvodné Porsche 356 si prešlo viacerými modifikáciami
Už na prvý pohľad je jasné, že pôvodné Porsche 356 si prešlo viacerými modifikáciami
Zdroj: Emory Motorsports
 

Základom pre tento unikátny projekt sa stalo Porsche 356B T5 Coupe z roku 1960. Prestavba zabrala úpravcovi zhruba štyri roky a výsledkom je nevídaný, drsne pôsobiaci drobec zo Zuffenhausenu. Šedá karoséria je zhotovená z ručne tvarovaného hliníka, pričom kapota a zadná časť je odnímateľná. Dôležitú rolu hrá chladenie, čo je badateľné najmä na prednej maske a zadných blatníkoch, kde sa nachádzajú prívody vzduchu.

Šedú myš ženie dopredu upravený 2,4-litrový štorvalec. Jeho základom bol šesťvalcový motor z Porsche 911 s objemom 3,6-litra, ktorému bol zmenšený objem vynahradený dvomi turbami. Tie ručia za poskytnutie výkonu 285 kW (387 k), ktorý je prenášaný na kolesá pomocou päťstupňového manuálu. Obligátne parametre zrýchlenia a maximálnej rýchlosti sú zatiaľ neznáme.

Interiér sa nesie v športovom duchu, čo dosvedčujú špeciálne sedadlá a nastaviteľné pedále značky MOMO. O bezpečnosť sa majú starať nielen šesťbodové pásy, ale aj ochranná klietka. Úpravca si neodpustil ani retro prvok v podobe drevenej hlavice radiacej páky. Cena za toto raritné Porsche 356 RSR je zatiaľ neznáma. Koľko by ste boli ochotní zaplatiť za takúto úpravu?

Zdroj: Redakcia AUTO BILD, Filip Kadlečík

Video

Diskusia