Už poriadne dlho patrí k silným zbraniam Netopierieho muža jeho špeciálnou výbavou natlačené auto, ktoré nesie prezývku Batmobil. Počas desaťročí sa v tejto úlohe vystriedalo viacero rôznych modelov. Taktiež vznikli mnohé imitácie, ktoré originálny napodobňovali viac či menej verne. Nasledujúca fotografia zachytáva snáď najmenej podarený exemplár.

Táto prestavba na auto Netopierieho muža skutočne nevyšla
Táto prestavba na auto Netopierieho muža skutočne nevyšla
Zdroj: Reddit

Internetom sa nedávno rozšíril obrázok, ktorý ukazuje starší Saab 9-5 prepracovaný do akejsi napodobneniny Batmanovho vozidla. Prezrádzajú tu logá superhrdinu v bočnej časti a na hrane prednej kapoty susediacej s prekrytím pôvodných miest pre vodiča a spolujazdca. Čelné sklo je presťahované výrazne dozadu. Vedľa neho vytŕčajú ostré rohy zadných okien, tie sú totiž zachované.

Okrem bizarnej premeny karosérie má švédsky sedan matný čierny lak, akési uši v zadnej časti a ďalší čudný dielec pripevnený vpredu. Chcel tým autor imitovať tvar rakety? Je to možné, no vzhľadom na úroveň zásahov je jasné, že čudný Saab by sa ako Batmobil neujal. Je to len recesia? Alebo sa niekto skutočne snažil, aby týmto autom napodobnil komixovú predlohu? Ťažko povedať. Výsledkom jeho práce je však dielo, ktoré mnohých pobavilo.

Zdroj: Marek Pokrývka